| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o relatie de ceva vreme cu prietenul meu insa sunt cam timida, mai ales in pat...ce as putea face sa scap de aceasta timiditate? Ma gandesc ca poate motivul este ca nu ma simt bine in pielea mea(nu arat ca muma padurii insa nu prea sunt eu prea incantata de cum arat la fatalaughing in sensul ca am cateva cosuri si de mica mi s-a parut ca am nasul un pic cam mare(in lungime)laughing si nu stiu ce sa fac sa trec peste asta deoarece vad ca a cam inceput sa se sature sa stiu asa rigida in pat.
Si mai este o problema, din cauza acestei probleme imi este rusine sa stau deasupra luilaughing mereu ma intimidez deoarece se uita la minelaughing.
Ce pot face sa scap de aceasta rusine?
Si va rog sa nu faceti misto ca pana la urma este o intrebare si caut un raspuns mai "serios" sa-i zic asa.Multumesc frumos.

10 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa discuti cu el poate...

| Cristiann25 a răspuns:

Daca nu-ti place nasul, opereaza-l iar in legatura cu cosurile le poti rezolva repede cu o crema ceva! Si nu, nu fac misto cu operatia la nas.Decat sa stai cu un complex toata viata mai bine dai 1500 euro si scapi! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta a fost problema mea de suflet laughing
Ma regasesc in ceea ce ai scris!
In primul rand, lucreaza la increderea in tine! Asta e baza. Sa stii ca si eu am nasul maricel, nici foarte foarte, dar nici prea prea.In fine,ideea e ca nu sunt multumita de el.Ce am facut ca sa schimb asta catusi de putin? Pai am apelat la machiaj. Poti masca asta foarte usor si te simti mult mai bine in pielea ta pe urma,crede-ma!

Apoi,stiu ca te gandesti ''aoleo, stau deasupra! AOLEOOO! Se uita la mine, imi vede nasul! Aoleo, nu-l atrag''.
Daca am dreptate, scoate-ti asta din cap.Relaxeaza-te si profita de acele clipe foarte frumoase!
Fii sigura ca daca il deranja nasul tau sau orice parte a corpului,nu era atras de tine si probabil nu mai erati impreuna.

Cand faceti asta,nu te gandi decat la faptul ca e acolo, e cu tine si traiti niste momente foarte frumoase, in toate pozitiile laughing indragite de voi.
Asa ca, fa-o! Prima data e mai greu, pe urma e floare la ureche.

Esti frumoasa, da?

| ONElena11 a răspuns:

Nu te gandi la asta, detaseazate. Inchipuieti ca nu te vede.

| Geezgirl a răspuns:

Toti aveam defecte si calitati. Daca prietenul tau a stat cu tine atata timp, ar trebui sa te gandesti ca poate ii place de tine asa cum esti. Poate ca defectele care te fac sa te rusinezi sunt acele lucruri care-l incanta pe prietenul tau. Trebuie sa fii increzatoare! Imagineaza-ti ca sunteti doar voi doi intr-o lume in care nu exista ura sau jigniri la adresa persoanelor cu defecte. El te iubeste, te saruta si tu vrei sa ii oferi acelasi lucru. Inchide ochii si lasa-te purtata de val! El te place oricum ai fi! Fii in primul rand tu insati!

| secret093 a răspuns:

De ce sa iti fie cum arati mai ales in preajma iubitului tau? happy Te iubeste si te accepta asa cum esti, nu ar trebui sa iti faci pribleme! Succes :*

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! Aceasta este firea ta, si nu trebuie sa iti fie rusine de cine esti tu cu adevarat.Toti avem defecte, emotionale, fizic.Si ce dac nu suntem perfecte? Asa suntem noi si trebuie sa ne iubim.Si incearca sa fi mai increzatoare in tine.Cand esti acolo cu el, Iti spui in cap:Ma iubeste, sunt frumoasa, pot sa o fac.Etc...Stiu pare o prostie dar daca iti impui ceva pana la urma iti iese.Dar ai grija ce faci.Te pup, Si iti urez Succes:*laughing)...

| LorenaLory1992 a răspuns (pentru AmaliaAmi):

Multumesc frumos pentru raspuns:*. Problema mai este si faptul ca nu pot sa "savurez" momentul laughing adica nu stiu imi vine in minte idei de genu: "daca nu-i place cum arat", "daca nu ma misc bine", "daca nu se simte bine" si treaba asta cam imi strica mie placerea si nu ma pot relaxabig grinlaughing

| AmaliaAmi a răspuns (pentru LorenaLory1992):

Nu trebuie sa gandesti asa.Trebuie sa te gandesti ca esti frumoasa asa cum esti.Si pana la urma daca te-a ales pe tine inseamna ca pentru el esti superba.Si daca iti pui lucruri bune despre tine in cap, o sa savurezi momentul, exact asa cum vrei tubig grin

| IsabellaMood a răspuns:

In momentul in care esti cu el, nu mai conteaza cum arati, te-a ales de la inceput pe tine pentru ca te considera frumoasa si potrivita pentru el. Demonstreaza-i ca nu s-a inselat si surprinde-l placut trecand peste orice complex. Iti urez multa bafta si. incredere in tine! :*