| Lightmeup a întrebat:

TPU, sunt nedumerita... acum o luna un tip mi-a dat de inteles ca ma place si ca ar vrea o relatie. am stat, am vorbia, ma tot saruta, dar nu pe gura(gat, obraz etc). la inceput eu nu voiam sa am o relatie cu el(il cunosc de cand aveam 4 ani, acum am 17, iar el aproape 24). cu toate ca eu il respingeam, el inca imi zambeste si ma priveste altfel, decat pe celelalte + ca are un fel de a vorbi, imediat te-ar cuceri. cred ca incep sa simt ceva pentru el, acum ca l-am revazut dupa 2 saptamani(el sta in neamt, iar eu in bucuresti; acolo ma duc doar in vacante la bunici). nu stiu ce sa fac, la inceput tot vorbeam cu el prin mesaje, trimise de mine(voiam sa aflu ce l-a facut sa vrea o relatie cu mine), dar mi se pare si aiurea sa-i tot trimit eu mesaje si chestii de astea. si la inceput tot incerca sa ma faca geloasa si tot felul de chestii. nu stiu cum sa procedez, eu o sa ajung acolo, cel mai probabil, la iarna. nu stiu ce s-a intamplat cu mine, de am inceput sa ma tot gandesc la el...
p. s. : el mereu imi zambeste si face glume, si mai este o problema : amandoi suntem timizi, chiar foarte timizi.
am nevoie de un sfat, de ajutor...

Răspuns Câştigător
| angela111 a răspuns:

In primul rand buna ziua. Am trecut si eu prin asa ceva cand eram pe la varsta ta si stiu ce inseamna. Un sfat pe care as putea sa ti-l dau ar fi, mai ales ca nu prea va intalniti, sa faci tot posibilul sa eviti sa il mai contactezi si sa te lasi contactata de el. Exact cum a raspuns si Ghost, eu cred ca el vrea doar sa aiba o aventura sexuala cu tine. Parerea mea nimeni nu merita asa ceva daca nu isi doreste asta. Oricum, curand vei incepe scoala si asta poate iti va fi de ajutor sa nu te mai gandesti la el.Pt el esti doar o distractie..."o iubire de o vara" si nimic mai mult.Da-ti seama ca el are 24 de ani, si asta inseamna ca e un barbat cu nevoi, ( sper ca iti dai seama la ce ma refer, nu neaparat sexual). Ai incredere in tine si ignora-l. Nu cred ca meriti sa te indragostesti de el si mai tarziu sa suferi si sa fii dezamagita. Fii tare si nu ii mai scrie sms si nu ii raspunde daca iti va scrie.Tu esti la varsta adolsescentei si cred ca merita sa traiesti din plin aceasta parte din viata, si nu sa devii sotie ( asta cred ca ii trebuie lui). Sper ca ti-am putut fi de folos cu sfatul meu.( si poate fundita?) O zi placuta iti urez.

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ghost are dreptate nu vrea nikio relatie mai ales ca il cunosti de 4 ani. si acum are apr 24 de ani nu mai are 15 ani sa nu stie cum sa iti spuna. numai ii trimite mesaje si numai incerca sa afli nimic pentru ca nu are rost.
plus ca daca te duci decat in vacante nu are rost.

| ingerashhhh a răspuns:

Eu zic ca nu se merita, mai ales ca are 24 de ani despre ce fel de timiditate poate merge vorba? Nu te obosi sa trimiti mesaje,nu te umili in fata lui.Ia auzi vroia sa te faca geloasa big grin asta e el in realitate e fustangiu,nu vroia sa iti dea tie motive de gelozie ca sa te indragostesti de el,desi asa si s-a intamplat, daca tu te gandesti al el acum, uita de el draguta :*

| Ghost a răspuns:

Asta vrea sa te f.ta

| Alexandra18mai a răspuns:

Depinde ce simti tu despre el cand il vezi, cand vorbesti cu el. daca ai vrea sa ai o relatie cu el incearca sa intri in vorba cu el, mai bine sa fiti singuri, daca iti da tot mai mult de inteles ca te place incearca sa vorbesti despre ce se intampla intre voi doi. poate vei avea niste emoti cand vei vorbi cu el de data asta, chiar dacava cunoasteti de mult timp si poate in viitorul apropriat veti fi impreuna.Succes si mult noroc.

| Daniela377 a răspuns:

T-as sfatui sa-l uiti.va despart foate multi km. si in plus daca ambii sunteti timizi o sa va plictisiti impreuna.

| Lightmeup explică:

@3232222322232332 : chiar daca sunt timida, cand cineva imi arata ca pot sa am incredere in el/ea, ma deschid foarte repede.