| RedNightmare a întrebat:

TPU,vă rog nu faceți glume,deci,am făcut demult cunoștință cu o fată,online,jalnic nu? Eu zic că nu pentru că nu i-am spus niciodata că simt ceva pentru ea, ieri ne-am întâlnit în real și ne-am plimbat câteva ore, când ne-am văzut a urmat o îmbrățișare foarte lungă și strânsă, ea părea să se simtă bine cu mine și în unele momente simțeam că trebuie să-i spun ce simt,apoi mă gândeam doar să o sărut,dar nu am putut depăși această barieră,ce să fac data viitoare când ne vedem? Să-i spun "te iubesc" sună banal de tot,cred că mai corect ar fi să mențin contactul vizual pentru câteva clipe și să o sărut,dar dacă ea nu vrea asta? Dacă o să distrug relația de prietenie prin asta? Help,chiar nu știu ce să fac, inainte de somn mă gândesc că ar fi trebuit să o sărut, iar alteori mă gândesc că poate mai bine aș tacea și am rămâne prieteni, dar versiunea asta mă va ucide pentru că am sentimente foarte futernice pentru ea...
Ce să faaaaaac?
(Ambii avem 17 ani, ea a mai fost într-o relație ceva timp în urmă, eu nu)

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

E mai bine că n-ai sărutat-o, așa i-ai dat puțin de gândit față de sentimentele tale. mai ieși odată cu ea, tot așa n-o săruți, doar ții contact vizual, vezi dacă-l menține și ea și vezi ce-i citești în privire și pe la a 3-a, tot cu un eye contact profund înainte, sărut-o.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

La următoarea întâlnire încerci sa o săruți

| cristimihailov a răspuns:

Ce zici daca o intrebi daca se sperie de un sarut?

| Goete a răspuns:

Cui ii e frica sa pasesca, nu invata sa umble

| Cannibal a răspuns:

Nu e patetic, e perfect normal mai ales în acest secol în care foarte mulți oameni încep să formeze legături virtuale și mai apoi să le transforme și în realitate.
Ai putea să încerci să îi dovedești ceea ce simți prin ceea ce faci pentru ea, prin gesturi mărunte.
Sau cel mai bine ai putea să îi spui că s-ar putea să simți ceva mai multe pentru ea.
Oricum trebuie să fi conștient de faptul că oricum, la un moment dat anumite persoane tot vor pleca din viața noastră. Aveți 17 ani amândoi(oricum la anul după liceu poate o sa mergeți pe același drum sau poate nu) dacă riști și îți mărturisești sentimentele s-ar putea să fie ceva intre voi, dacă nu îți mărturisești sentimentele poate o să regreți la un moment dat.
Începe cu gândul că oricum o s-o pierzi la un moment dat și gândește-te, acționează în funcție de ce ai decis.
Baftă!