| Akahskbw191ut2 a întrebat:

Anul acesta am intrat la liceu. Vreau sa spun ca știam dinainte sa înceapă liceul cum arata o parte din colegii mei de clasa fiindcă ii văzusem pe Instagram. Bun, deci sa încep. Eu sunt o persoana introvertita și timida, dintotdeauna am fost asa. Nu îmi place sa ma bag în seama cu lumea, sa ies în evidenta și nu am tupeu. În clasa mea sunt 2 băieți care îmi cam plac. Pe aceștia ii văzusem dinainte pe insta dar nu mi s au părut atractivi. Încep cu băiatul x care este Timid dar cu prietenii lui e curajos. Nu am menținut niciodată contactul vizual cu el ptc niciodată nu se uita la mine, dar mie îmi place de el asa cum e. E relaxat, calm și probabil și sensibil. Băiatul y îmi place și el doar ca el se uita după toate fetele și se baga în seama cu toate. Îmi place ca am menținut de câteva ori contactul vizual. Se uita direct în ochii mei și eu simțeam ceva dar nu stiu ce, în schimb, băiatul x niciodată nu s-a uitat în ochii mei. Îmi vine sa zâmbesc când îl vad pe băiatul y și el în fiecare ora zice ceva amuzant și rad majoritatea. El mi se pare mai frumos decat băiatul x, care e puțin mai uratel în ochii mei. Cei doi sunt prieteni de mult timp. Eu nu știu ce sa fac. Oare sa fac eu primul pas? Dar nu pot sa l fac eu. Oare sa l aleg pe băiatul x sau y? Ma atrage mai mult y sincer... vreau un răspuns serios. Dar ma gândesc ca s-ar putea ca niciunul dintre ei sa simtă ce simt și eu, adică eu nu știu ce simt, nu știu dacă ii plac sau sunt doar atrasa și e ceva de moment

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu faci niciodata primul pas, ca vei primii un refuz.
lasa placerea cuceritului baiatului/barbatului, ca altfel il dezgusta si te refuza, fiindca nu le plac fetele indraznete, disperate, tupeiste, care le fac avansuri, mai ales daca ei nu plac fata respectiva.

| Akahskbw191ut2 explică (pentru Violleta2022):

Pai niciunul dintre ei nu face primul pas

| Violleta2022 a răspuns (pentru Akahskbw191ut2):

Pai asteapta, ca nu au intrat zilele in sac.
Abia i-ai cunoscut, da-le timp sa te cunoasca si ei pe tine...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oare sa fac eu primul pas? Da. Oare sa l aleg pe băiatul x sau y?
Pe amândoi... adică eu nu știu ce simt. Ca să știi, trebuie să vorbești cu ei. Treptat o să afli.

| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu spun ca poate ar trebui sa-l alegi pe x, fiindca y pare tipul de baiat care vrea sa fie in centrul atentiei, face glume/pe bufonul in clasa, este sociabil cu toti si nu are de gand sa aiba relatii serioase.

| Akahskbw191ut2 explică (pentru dullcat):

Și cum sa fac asta? Nu pot sa-i zic eu ca l plac. Și nici nu pot discuta cu ei ca nu prea sunt sociabila

| dullcat a răspuns (pentru Akahskbw191ut2):

De ce nu poti? Daca tot iti repeti ca nu poti, chiar asa va fi.Iesi din mentalitatea aceasta, crezi ca e bine sa iti tai singura craca de sub picioare?

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai safe,din punctul unui băiat de vedere,ar fi să-l alegi totuși pe băiatul x.
Poate băiatul x e mai urâțel și timid și cum mai e,dar el,spre deosebire de y, va fi loial și își va concerta atenția pe tine, in timp ce y o sa jongleze cu inima ta și apoi te va lăsa pentru alta big grin
Mai mult de atât, poți face primul pas, nu ai de unde ști de unde sare iepurele!winking

| Akahskbw191ut2 explică (pentru Hyperion7):

Pai și cum sa fac primul pas? Băiatul x mi se pare cam ciudat, mai ales tik tokurile pe care Le posta ( acum nu mai postează vad ) și tt pe care le reposteaza, în schimb la băiatul y îmi sta mereu gândul

| Hyperion7 a răspuns (pentru Akahskbw191ut2):

Vorbești cu el pur și simplu.
Legat de acești băieți,o să îți dau un exemplu banal.
Când ești răcită și te duci la farmacie,iei produsele de care ai auzit la tv,așa-i,nu?
Așa și aici, doar pentru că băiatul y este mai popular, asta nu înseamnă că băiatul x este mai prejos.
Adică dacă stai sa te iei după ce postează pe tik tok, o sa ai o eroare totală, dar na.

| Akahskbw191ut2 explică (pentru Hyperion7):

Da doar ca băiatul y mi-a dat oarecum de înțeles ca as putea avea ceva cu el ca se uita la mine, dar x nu ca nici măcar nu ma privește

| Hyperion7 a răspuns (pentru Akahskbw191ut2):

Eu înțeleg, da.
Însă s-ar putea sa ai surpriza neplăcută că în timp ce e in relație cu tine, posibil sa fie cu altele în minte.
Nu vreau sa cobesc, dar nastraight face

| anonim3248 a răspuns:

În clasa a 9 se fac grupuri de prieteni în clase.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Ei 2 vor căuta să fie prieteni sau iubiți cu 2 colege care și astea sunt prietene și se înțeleg bine ca să fie toți 4 tot timpul și la liceu și după ore dacă merg în oraș.

| Akahskbw191ut2 explică (pentru anonim3248):

Nu prea am colege în clasa ca s pe mate info

| anonim3248 a răspuns (pentru Akahskbw191ut2):

Mai bine încerci direct cu tupeistul.

| anonim3248 a răspuns (pentru Akahskbw191ut2):

De acum din clasa a 9 ar trebui ca să te hotărăști repede că ăia 2 dacă vor găsi altele vor fi cu ele până în clasa a 12.