| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă contactul vizual cu o persoana daca acea persona te priveste fix in ochii timp de cateva secunde de fiecare data când va întâlniti?

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sunt persoane deschise in general, ideal ar fi sa nu te uiti dupa pasari cand vorbesti cu o persoana daca nu vrei sa ii dai impresia ca esti plictisita, sau in jos sa para ca nu ai incredere in tine, depinde de conjunctura.

| Violleta2022 a răspuns:

Un om care ti se uita in ochi cand te intalneste, este un om sincer, care nu are ce sa-ti ascunda, care are incredere in el, care te respecta si-ti acorda atentie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e un necunoscut inseamna ca e ciudat.

| Hyperion7 a răspuns:

Adică să vă priviți amândoi în ochi in timp ce vorbiți.

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de persoana, imprejurari, si motive. Din intrebarea ta, nu putem sa-ti dam un raspuns concret.