| BalonaşDulcee a întrebat:

Tpuuuu crying nu mai rezist, m-am indragostit nebuneste de un baiat de la mine din liceu. si "suntem impreuna" toate bune si frumoase suna pana acumbatting eyelashes ei nu e asa. in prima zi, de fapt in primele 2 ore a aflat tot liceul, il dispera ii dadea mesaje si chestii din astea, si practic am fost impreuna pana a 2-a zi de dimi cand mi-a trm un mesaj "mai bine ramanem prieteni, asa e mai bine, toata lumea se baga si nu e bine." eram in ora in ziua respectiva eram distrusa, imi venea sa ma dau cu capu' de tot ce apucam, am stat eu toata ziua suparata [eu fiind ce-l mai energic copil din cls, care nu se opreste niciodata din zambit.] el sta pe langa mai multi colegi de ai mei si el e prieten bun cu o colega [[inainte cu cateva zile ma certasem cu ea], si ea m-a vazut asa suparata aproape ca plangeam, si s-a dus la el si a vb cu el ca ce mi-a facut de sunt suparata si din astea, infine a ramas wow. straight face
Seara eu am iesit afara cu cea mai buna prietena a mea love struck si ea zicea sa-l sun sa mai vb cu el. ca totusi a zis sa ramanem prieteni, asa l-am sunat si i-am zis daca nu te sunam eu u nu stiai sa mai suni nu? si zice el, ca el ma place dar nu ii place ca el sa faca primul pas, infine am vb ce am vb la tel si dupa ne-am impacat. Conditia ca noi2 sa ne impacam a fost sa nu mai afle nimeni ca suntem impreuna straight face am zis bine, doar il iubesc sad asa si la scoala nici nu ne bagam in seama nu nimic, si decat la tel si pe mess ce vb dar asa in realitate i-am zis ii mintim pe ei ca nu suntem impreuna, dar sincer nici eu nu cred ca suntem la cum ne comportam sad. Infine o 5 zile asa am fost, ieri a venit insf pe la mine.straight face si am stat putin cu mainile pe el si dupa mi-a luat mainile si a zis gata ca ne vad astia straight face Ok am trecut peste asta, dupa in pauza eu intram in scoala el iesea cu o colega de a lui cu ea de brat.straight face mai aveam putin si plangeam. am vb cu el la tel infine a zis vezi doamne ca trebuia sa-i arate repede cv'a, si a luat-o de brat sa nu o piarda. infine oh go on
Azi nu ma lasa gardianu' si a vb el cu gardianu' sa ies si a iesit el cu mine, si a fost cu mine pana la jumatea strazii, il luasem de brat si-l pupasem pe obraz, dupa el a zis ca se intoarce. ca el a iesit doar asa sa ma duca un pic mai inspre magazin. ok.oh go on dupa n-am mai vb deloc cu el da' prin scoala se uita la mine si pleca dupa sad. Asa si eu nu l-am sunat, am vr sa vad daca ma suna el s-a facut 5. poate doarme.oh go on la 6 n-am mai rezistat l-am sunat si m-am luat de el ca ce daca nu te-as suna eu tu nu m-ai suna si chestii din astea, si a zis ca a vrut sa ma sune la 5 da' nu a sunat. si i-am zis sa intre diseara pe mess. Ok diseara trebuie sa vb de problema asta trebuie sa rezolvam si noi cv. el ma intreaba mereu daca il iubesc daca tin la el [eu ii ziceam ca nu nu-l iubesc si din astea, pana m-a zis el ca tine mult la mine. cand inchide imi zice hai te pup si te iubesc big hug si am inceput si eu sa-i zic ca-l iubesc love struck] el simte cand nu ma simt bine, cand nu sunt "eu" adica cand nu vr sa vb despre ceva, cand ma afecteaza ceva. Asta a fost a 2-a sau a 3-a oara cand l-am sunat eu intr-o saptamana jumate
Intrebarile sunt :1) Credeti ca ne v-om desparti?sad
2) Credeti ca tine la mine?
3) Credeti ca horoscopurile noastre sunt devina? Eu capricon- el sagetator?straight face Zice asa "va potriviti, da' nu prea"
4) As vrea un sfat sad
Funda+Vot love struck big hug [iertati-ma ca am scris asa de mult sad... sper ca ati citit de la cap la coada, daca da va multumesc anticipat :* ]

10 răspunsuri:
| Izabelaisa a răspuns:

1. Poi eu in primul rand i-as zice''Facem relatia noastra publica sau ne despartim definitiv?'' Daca el e deaccord draga mea inseamna ca el sta cu tine pe ascuns ca ii place sa fi-e golanasu fetelor sa aiba mai multe fetiscane de varsta ta happy! Sau cine stie o fi timid straight face!
2. Poi daca ar tine la tine papus-o nu sar ascunde de toti si nu ar face pe copilu si imaturu! Si nu l-ar interesa ce zice lumea happy!

3. Nu nu nu horoscopurile nu sunt de vina nu te mai lua dupa asemenea prosti happy!

4. Sfatul meu e sa te schimbi pentru 1 saptaman nu-l mai cauta nu-i mai da atentia! Daca el 'te iubeste'' asculta de mine va veni imediat si iti va spune ''Hey draga mea ce se intampla cu tine de ce nu ma bagi inseama'' Ai sa vezi sucess si nu te lasa pacalita ca vai hai sa ne vedem pe ascuns happy! Si nu va veti putea iubi mereu pe ascuns!

| Barblaster a răspuns:

Am citit de la cap pana la coada, si vreau s-ati spun ca:
1)Nu va veti despartii decat daca reusiti sa faceti ce trebuie.
2)Clar te iubeste, dar tu sigur il iubesti mai mult decat el pe tine, el vrea intimitate si o puteti obtine dar mai greu.
3)Nu are cum.
4)Sfatul meu este s-a lasati chestia asta secreta pana la vacanta de craciun.Cand e vacanta va spuneti parintilor de toata tarasenia asta.Atunci va veti putea vedea mai des si abstract. Dupa vacanta e treba voastra daca continuati sau nu, caci daca da, va va fi foartee greu sa tineti totul secret.Mult noroc BalonasDucee

| LiviuAlan a răspuns:

Sincer nu stiu.E cam intortochiat.Cred ca tine la tine si incearca sa ii arati cat de mult tii la el.Incearca sa il saruti sau sa ii arati ceva afectiune si poate nu va mai fi asa rece apoi prea fierbinte.Bafta multa si succes!winking

| RicăPăturică a răspuns:

Eu spun ca te iubeste si ca nu va veti despartii... Mai cred si ca este mai orgolios din fire, eu cred foarte mult in treaba cu compabilitatea pe zodii happy

| BurnInHellSucker a răspuns:

IN primul rand, faza ca l-ai vazut cu gagica la brat, prima oara hai sa zicem ca il crezi dar daca se intampla si a-2-a oara pa si la revedere. Nu mai continua cu cacatul asta, sa va scundeti de toti ca ce ca vorbesc despre voi minte da-l drecu.Doar gandeste-te, cator fete nu le-a zis asta? ca.cat. asa prin mesaje si pe mess cu cate nu e? de ce nu vrea sa se stie ca sunteti impreuna? pentru ca ar afla celelalte. Poate ca si fata aia e una dintre ele. Nu mai inghiti tot ca.catul lui, ti se pare asa iesit din comun, asa special ca iti zice ca te iubeste? asa o sa iti zica toti ma fata. Imi pare rau ca sunt asa rea dar ma pun in locul tau laughing groazniclaughing As putea sa iti zic ca sigur te iubeste, ca are dreptate, ca faza cu fata a fost o intamplare, ca sigur o sa traiti toata viata impreuna si o sa faceti 10 plozi mancatori si ei de ca.cat,dar stim ambele ca as manca ca.cat. Nu merita! Nu te mai tine dupa el nu il mai suna, asteapta 2 zile nu il contacta in niciun fel, nu vorbiti nici macar pe mess, crezi ca el te va suna? NUUU De ce? pentru ca nu ii pasa. Un baiat care zice ca te iubeste dar ca relatia voastra va continua decat "online" cum s-ar zice si ma rog din cand in cand la telefon merita omorat. Deci, asteapta pana te va contacta el, in orice fel, si spune-i ca ori sunteti impreuna ori nu! o relatie online nu e o relatie si nu merita sa te consumi cu ca.cati din astia, ce ca.cat. Spune-i ca nu mai sunteti copii si ca trebuie sa va asumati faptul ca va placeti.Sa ne spui ce s-a mai intamplat laughing)) si cei pe care ii irita repetarea mea excesiva a cuvantului "ca.ca" le doresc sa manance toata viata numai ca.cat. have fun! laughing

| BalonaşDulcee explică:

Da, am uitat sa precizez, si parintii mei si parintii lui stiu de noi2 happy el a insistat sa vorbeasca cu mama la telefon happy.

| BaddGirrl a răspuns:

Ma intreb de ce el nu vrea ca alti sa stie ca voi sunteti impreuna il iubesti te iubeste asa ca... mai bine sa nu fie iubire " secreta" sa zicem asa de ce cu tine ii era rusine sa se tina de brat la liceu si de ce nu ii era rusine sa o ia de brat pe fata aia sau prietena ta habar nu am ce tii infine daca il iubesti si te iubeste nu o sa va despartiti!

| InnocentLoovee a răspuns:

Pai 1) Nu stiu daca va veti desparti dar relatia nu prea pare sa tina, din cate am observat tu chiar tii la el, si crede-ma stiu sentimentul. Ramane de vazut.
2)Cred ca tine la tine, dar nu prealaughing nu stiu cum vine, dar e cam nesimtit totusi, cu faza cu tipa.
3) In ultima vreme am inceput sa cred in horoscopurii si in prostii de-astea. Pana acum nu credeam dar m-am uitat o data la horoscopul meu ce scria, si mi s-a intamplat exact ce a scris acolo. Ma rog, in concluzie.cred ca ar fi mai bine sa-l uiti, din cate vad lui nu prea ii pasa de tine. Adica, nu stiu ce sa zic, sunt fix in aceeasi situatie cu un baiat. Nu suntem din acelasi oras dar pot sa zic ca tin foarte mult la el si el imi spune la fel doar ca nu o prea arata. poate e la fel. Bafta kiss sa-mi trimiti mesaj cu vestile, cum decurge discutia de diseara >; dd

| sillvana a răspuns:

Din romanu pe care eu l-am citit mai sus,imi dau seama ca poate te place,dar nu suficient de mult incat sa aveti o relatie. daca ceilalti il tachineaza cum ca suntei impreuna,iar el din cauza asta ba vrea sa fiti impreuna dar in ascuns, ba nu vrea de loc, eu sincer chiar nu cred ca tine la tine.in legatura cu zodile,eu nu cred ca asa e motivul, si eu sunt tot capricorn, iar iubitu meu e balanta si suntem in acelasi liceu si ne intelegem bine.eu cred ca problema e la el.ar trebui sa-i sp in fata tot ce simti,si ca u nu doresti sa va ascundeti, iar daca el nu va intelege atunci eu spun ca ar fi mai bine sa va despartiti, ca nu te merita. sper ca te-am ajutat

| TwilightFanRB a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-ti gasesti alt baiat,nu meriti asta, daca el a luat-o pe acea fata in brate nu va ajunge mult pana o si saruta! DA poate ca horoscopul e de vina, dar tu trebuie sa-l uiti!