| ecristinamc a întrebat:

Trec clasa a 9-a si pentru a imi depune dosarul la liceu am nevoie, printre alte lucruri, si de o copie legalizata dupa certificatul de nastere.Stiu ca ma pot duce la notar cu certificatul in original si mi-l da pe loc(costa in jur de 10 lei parca). Dar intrebarea mea e.Trebuie neaparat sa ma duc si eu la notar cu persoana care imi legalizeaza certificatul? Adica. daca se duce o matusa cu certificatul imi poate legaliza certificatul sau e nevoie de vreo semnatura a mea, ceva? RASPUNS URGENT VA ROG.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| ecristinamc explică:

Eu nu mai inteleg...trebuie sau nu sa ma duc eu?

| LookBehinD a răspuns:

Du-te vere ca nu-ti cad picioarele daca te duci pana acolo... de parca ai pleca in alta tara.
Chiar nu poti sa te duci pana acolo?
Ai altceva mai bun de facut, trebuie sa pazesti un om care e pe moarte?

Eu personal am fost si am semnat.
Funda?

| php a răspuns:

Nuhappy nu trebuie sa te duci tuhee hee din contra tu nu ai ce cauta caci copiile legalizate le poti face decat daca esti majorhee hee si costa 5 leiwinking :*

| theAlex a răspuns:

Trebuie sa se duca un adult... nu neaparat ruda de a ta

| OoOlivia a răspuns:

Nu-i adevarat.Anul trecut cand mi-am depus dosarul, am fost la notar si a fost nevoie de semnatura mea...Ai buletinhappy asa ca trebuie sa te prezinti acolo.in plus e datoria ta nu a matusii tale.