| yyyyy a întrebat:

La liceu pentru a ma inscrie trebuie sa depun un dosar. am auzit ca trebuie si o copie de pe buletin. dar eu nu am buletin. atunci aduc o copie de pe certificatul de nastere? iar copia de pe certificatul de nastere legalizata trebuie sa duc la notar certificatul de nastere original ca sa poata face copie legalizata?

Răspuns Câştigător
| eMiLuTzU_7264 a răspuns:

Daca nu ai implinita varsta de 14 ani eu zic sa te duci cu certificatul de nastere original si intrebi daca accepta doar copie legalizata la scoala (secretara, domn director) si iti pot da cel mai bine informatiile pentru ca e stiu de ce au nevoie, daca ai 14 ani impliniti te sfatuiesc sa te duci sa iti faci buletinul indiferent ca vei primi o taxa de penalizare datorita faptului ca nu ai venit la timp... asta e parerea mea

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, trebuie si certificatul original si copie, daca nu ai buletin.

| DanDannn a răspuns:

Da...exact!

| lipitoOarea a răspuns:

Nu cred.Mie mi-a cerut copie si am dus copie facuta de mine, nu la notar, si nu a zis nimic straight face.Nu sunt sigura intreaba-ti si tu colegii ce au facut sau intreab-o pe dna/dnu' ta/tau diriginta/e.

| Smileisfree a răspuns:

Cum frate te duci la liceu si inca nu ai 14 ani?raised eyebrows