| ramonna a întrebat:

Trec printr-o mare suferinta, si cred ca voi intra in depresie. Prietenul meu m-a parasit pentru alta, o iubeste atat de mult incat in fiecare zi ii face cadouri, o suna tot timpul, i-a facut cunostinta cu ai lui, si se comporta foarte frumos cu ea.
In schimb pe mine niciodata nu m-a surprins cu vreun cadou, sau sa se comporte frumos cu mine asa cum o face cu ea, sau macar sa-mi faca cunostinta cu ai lui daca ma credeti eu nici macar nu stiu cum arata parintii lui.
Dar pe astea le-am lasat deoparte, pe mine cel mai mult ma doare ca mi-am inceput viata sexuala cu el, deci am fost si virgina si el tot nu m-a iubit. M-a parasit pentru aceasta care este cea mai figuranta fata din oras, nu pot sa o suport deloc pe fata aceea. Dar nu inteleg ce are aceasta si ce nu am avut eu? de ce o iubeste atat de mult? Ca eu m-am comportat cu el cat de frumos am putut si am fost intelegatoare cu el. Ma simt vinovata, tot timpul ma intristez si imi pun intrebarea ce are ea si ce nu am eu? Cum pot scapa de ideea asta? Pentru el nu mai simt nimic, pe mine cel mai mult ma deranjeaza ca de mine si-a batut joc, si m-a parasit aiurea, pe aceasta o iubeste atat de tare incat si-ar da viata pentru ea. Ce pot sa fac? cum sa scap de obsesia asta?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca nu l-ai uitat cu totul din moment ce inca iti mai pui intrebari din astea!

Cauta o alta relatie!happy

| CevaNormal a răspuns:

Ramona, el este un dobitoc, care s-a folosit de tine, nu ai dreptate in raport cu acea fata, caci nu ea a venit la el, ci el s-a dus la ea..., ce tine de comportamentul lui fata de tine, trebuia sa-ti dai seama mai inainte, si sa-l lasi tu pe el drackului, in rest ce sa-ti spun: fii tare, si nu dispera ca o sa vina si baiatul care o,, sa te tina pe palme '' si ai sa fii cea mai fericita de pe lumea asta. baftawinking

| fabiola a răspuns:

Ramonna incearca sa te gandesti la tine si mai putin la el! In viata totul se plateste.Nu a stiut sa aprecieze iubirea, el iubeste aventura, distractia. Poate ca e bine ca s-a terminat, inima voastra nu bateau acelasi ritm! Nu regreta cum ai fost, fi mandra ca ai stiut sa investesti suflet in relatie! Intr-o zi il vei gasi pe cel care te merita!

| Georgiana21 a răspuns:

E urata situatia prin care treci. Incearca sa nu-ti mai faci ganduri rele; e plina lumea de baieti care vor doar sex de la o fata. Iar noi, fetele mai naive cum suntem, credem in ei.
Tu nu te simti inferioara, nu te mai gandi la el, ocupa-ti timpul cu altceva; e vacanta-poti pleca undeva, la tara, oriunde. Problema e ca rana e inca recenta si de asta te simti asa, dar in curand (poate mai repede decat crezi ) totul va fi mult mai bine.
El te-a folosit intr-adevar, dar faptul ca e lipsit de educatie nu e vina ta. Ignora-l cat mai mult posibil, uita de el.
Iti doresc numai bine Ramonna; sper sa treci peste situatia asta in curand!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa cum ne-ai expus situatia pot sa-ti spun ca tipul nu a fost un prieten adevarat, doar s-a folosit de tine, asa ca bucura-te ca ai scapat de el si gandeste-te ce s-ar fi intamplat daca aveai un copil cu el. O sa-ti gasesti alt prieten, care sa te iubeasca cu adevarat, n-au intrat zilele in sac. Si apoi gandeste-te la zicala: "Lac sa fie, ca broaste sunt destule!" Lacul exista, este societatea. Nu mai fi trista, inveseleste-te! Numai bine!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Probabil ii plac figurile ei. oh go on

Daca e figuranta iti dai seama cat o sa stea cu el.

Si cadourile... o sa se invete tipa.winking
N-o sa tina mult papusa. Cauta si tu alta relatie, indragosteste-te si tu...

Bafta. sad

| babygyrl a răspuns:

E o mare prostie sa suferi pentru asemenea specimene.Si eu la fel am patit si acum ma intreb de ce a ales-o pe ea si nu pe mine. Aveam mult mai multe decat ea dar a ales-o pe ea.Gandeste-te ca tu niciodata nu i-ai facut nimic si ca el e cel vinovat, cerei lui o explicatie pentru ce s-a intamplat. Poate el iti v-a spune motivul pentru care a ales-o pe ea. Pot spune ca exact ca si tine am patit, exact dar eu ma inteleg acum fff bine cu prietena lui.Nu stiu, cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el. Mult noroc.

| mary_5801 a răspuns:

Ramonna, am citit povestea ta si mi-a trecut ca un flash prin fata ochilor trecutul meu. Te inteleg, si eu am trecut prin asta, dar cu parere de rau iti spun ca numai timpul iti poate sterge durerea din suflet.Eu am cazut in depresie si chiar am ajuns la spital din cauza obsesiei pe care o aveam fata de el.Noi am avut o relatie de 3 ani si urma sa ne si casatorim.Si intr-o zi s-a ruinat totul.Stiu ca iti vine sa mori si te macina gelozia, si uneltesi tot felul de planuri de razbunare, dar n-ai ce sa faci pe moment.Incearca sa iesi cu alti baieti.Sunt convinsa ca esti frumoasa dar fa tot posibilul sa devii si mai frumoasa. O sa vada prostul ce-a pierdut.

| Nicole_5860 a răspuns:

Eu cred ca ar fi trebuit sa te fii gandit mai bine daca sa faci sau nu pasul cel mare tinand cont si de faptul ca nu erai sigura de sentimenetele lui fata de tine...Acum ca faptul este consumat ai aflat ca el nu vroia de la tine decat acest lucru si acum ca l-a obtinut s-a dus la alta. Pe viitor fii mai prudenta!