| anonim_4396 a întrebat:

Tristete,singuratate,neputinta,neincredere...cateva din starile mele.

Răspuns Câştigător
| Onutsu a răspuns:

Sunt stari care nu ajuta la nimic benefic, gandeste pozitiv! dar problema este de ce ai ai ajuns la aceste stari? Sau cine te-a adus? Nu merita sa ai parte de aceste stari.Iti recomand sa faci alte lucruri care te despart de aceste stari.Sa ai o zi buna si plina de incredere!

21 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Si toate astea la dragoste si sex?

| DenisaMetal a răspuns:

E normal, deoarece in viata trebuie sa trecem si prin starile astea emotionale foarte grele. Trebuie sa destul de puternic/a sa treci peste ele, sfatul meu este sa vorbesti cu un psihiolog.

| ReiVaN a răspuns:

Esti un om slab deci daca ai ajuns sa suferi din dragoste.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Cine te-a adus in starea asta.
Uite ca sa te ajut invita si tu pe cineva, un prieten, coleg la tine acasa vezi un film comedie, acctiune etc sau du-te in oras, te plimbi te relaxezi, socializezi cu amici ca sa iesi din starea asta, cam toti trecem prin asa o stare nasoara toti avem cate o zi nasoala, dar trebuie sa avem puterea sa trecem peste.
Mult succes sper ca te-am ajutat.

| LarriBia a răspuns:

Iar întrebarea este?

| Laurentiu_4547 a răspuns (pentru LarriBia):

6 cai frumoși laughing

| Azµre a răspuns (pentru LarriBia):

Off Topic: Supărat, supărat sunt doamne iarăși, supărat...
On Topic: Bea o bere happy

| Alemoni a răspuns:

I know that feeling thumbs up

| neutrino a răspuns:

Toata lumea are astfel de periode.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Toata lumea are o stare asemanatoare

| Dariusuu a răspuns:

Daca nu iei atitudine viata face ce vrea din tine.

Capul sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea ar putea fi cand o sa ies din starea asta, daca mai ies? Dar nu ai nici tu raspuns la asta.

Răspuns utilizator avertizat
| WildDream a răspuns:

Cateva din starile oricui... Fericit cel ce nu le cunoste, dar ma indoiesc ca e vreunu...Asa ca nu te complace in situatia de fata si incearca sa iesi la suprafata.

| hhhapciuuu a răspuns:

Nu ai de ce, cand esti suparat, sau dezamagit, sunt multe moduri de a te inveseli :1 ) scrii pe o foaie tot ce te supara si apoi incerci sa te gandesti la fiecare din ele, linistit, si sa le rezolvi 2)chemi un prieten ca sa va distrati impreuna, cel mai bun prieten al tau 3) fa lucrurile care iti plac cel mai mult la viata! 4) asculta muzica, iti recomand melodia: am invatat sa lupt, de lalaband, deci nu uita : fi un luptator!happy

| XyYx a răspuns:

Si eu am starile astea... si nu stiu cum si nici cand o sa ies din ele. Ma simt trista, singura, nu am incredere in nimeni crying

| HouseHouse a răspuns:

Fericit,nebun,carismatic,sentimental..starile mele!

| anonim_4396 explică (pentru HouseHouse):

Bravo tie

Răspuns utilizator avertizat
| Didu29 a răspuns:

Te simti asemeni unui "forever alone"? Mda.Cunosc sentimentul la perfectie, practic la chestia asta suntem gemeni.Si eu plang in fiecare searasadsad Iesi in oras! Mergi la patinoar sau...(depinde din ce oras esti, si acum ca e iarna.)Sau poti sa iesi pur si simplu pe afara a plimbare.Cheama o persoana apropiata, caruia ii poti povesti tot ce ai pe suflet.Sa vezi ce bine te vei simti dupa.Sau scrie in jurnal daca ai.scrie si acelasi lucru de 100 de ori, pana te plictisesti sa il scrii ca nu are importanta.happyEu de exemplu cand vorbesc cu altii despre problemele mele, spun aceeasi chestie de multe ori, fara sa imi dau seama.happyDeseneaza ceva, nu stiu.Eu mai desenez.Ia o coala de hartie si incearca sa desenezi ceva care sa reprezinte sentimentele tale.happy E chiar distractiv.Asculta muzica(Eu de exemplu cand am nervi de dau pe afara, ascult rock).Si iti recomand o melodie foarte faina:Black veil brides-Rebel love song.Acum nu stiu daca iti place tie rock-ul.Dar asculta melodia asta ca e faina.Eu ma simt mai bine dupa ce o ascult.Sau poti sa mamanci cea dulce.happyCiteste o carte, stai pe internet.Nu are importanta.Fa ceva ce iti place ca sa uiti de starile astea. Sper ca te-am ajutat! Bafta!