| Mistress a întrebat:

Tu cum ai reactiona daca temerile si zbuciumarile tale interioare cu privire la omul iubit s-ar adeveri, gasindu-i in telefon mesaje de la alte femei? (precizez ca a fost pentru prima oara in care i-am umblat in telefon, desi tot timpul il lasa la vedere) Ieri a avut loc intamplarea si inca nu am apucat sa iau o decizie.Nu am vorbit si sincer nu stiu ce as putea sa ii spun.Ma simt scarbita si in acelasi timp ma doare mult prea rau. I-am acordat tot timpul intaietate si probabil m-am imbatat cu apa rece...Parerile voastre sunt foarte utile! Multumesc. happy

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@Mistress: Chiar şi-aşa. În cel mai rău caz cu putinţă, dintr-un astfel de mesaj poţi deduce, cel mult, că o femeie îi face avansuri prietenului tău.
Dar tot nu poţi să-l acuzi că te înşeală în vreun fel.
La urma urmei o colegă de-a mea de facultate e "două puncte ics" la ideea de mine din prima zi de şcoală şi uneori se mai dă fain pe lângă mine. Vina mea ar fi dacă i-aş răspunde avansurilor, dar în mod cert nu e vina mea că ea e interesată de mine.
Gândeşte-te bine. Eu sunt convins că problema nu e nici pe departe aşa de gravă pe cât o vezi tu.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde ce scria in mesaje si ce ii raspundea si el!

Eu zic sa il provoci la o mare discutie! Atunci sa iei decizia!

| Anca a răspuns:

Mesajele sunt din perioada in care este cu tine?
Daca da, in functie de continutul lor, si dupa ce asculti ce are el de spus in apararea lui, iei o decizie. Impreuna ori separat!

Eu nu as face compromisuri cand vine vorba de fidelitate.
Macar sa fie destept sa nu-l prind!

| Anca a răspuns:

@kongeriket, am ras de am lesinat laughing)))))))))
Foarte tare si adevarat! laughing)

| Ирина19 a răspuns:

Cel mai corect ar fi sa vorbesti cu el despre asta,sa-l intrebi cine sunt ele,de ce ii scrie sms-uri si faptul ca ai vrea ca sa inceteze sa comunice cu ele,nu pentru totdeauna ci doar sa nu primeasca mesaje de la ele,cu timpul vei vedea daca vor fi ceva schimbari,daca tot va primi si va continua sa comunice atunci ar fi bine sa-l lasi, sa-i spui adio, daca va regreta cu adevarat fii sigura ca va lupta pentru tine.Insa daca sms-urile alea sunt simple,adica de la simple prietene, nu are rost sa fii suparata, ca e normal sa primeasca asa ceva.Bafta!

| NickiMinaj a răspuns:

Nu i-as verifica telefonul, daca as avea asa mari suspiciuni l-as intreba direct si mi-as da seama dupa reactie.
totusi, daca mesajul era 'explicit content', nasol.

| LNK a răspuns:

Salut!
Ar trebui sa vorbesti deschis cu el, si sa lamuresti problema.
Gandeste-te bine daca vrei sa-i acorzi sau nu o a doua sansa. Daca il stii ca se poate schimba si are vointa, acorda-i o a doua sansa. Daca nu, renunta - nu merita sa suferi degeaba. Totusi, avand in vedere ca a facut-o o data, nu va fi greu s-o faca si a doua sau a treia oara.
Acum nimeni nu-ti poate da un sfat potrivit 100%, deoarece nu stim ce fel de "tip" e. Analizeaza situatia si alege solutia care crezi ca e cea mai potrivita.
Succes!

| Papusik_4304 a răspuns:

Kongeriket adevaru e ca eadevarat tot c ai zis tu asa se intampla mereu se vede ca esti trecut prin viata si ca ai fost in situatie.

mistress.toate rasp astea sunt mai corecte asa.si eu sunt in situatie dar am zis sa o las mai usor cu el sa nu mai dau semne si etc sa vad el care si cum facewinking nu merita sa plangi sa suferi in ziua de azi sincer rar gasesty baieti care sa merite cu adevarat sa tii la ei si sa le aratii asta. sincer ar trebui sa vorbesti cu el oricat de greu pare ca sa stii care si cum. sa nu stai sa te framanti degeaba ca nu meritatongue
.ai grija d tine

| Mangoo a răspuns:

Buna! Temerile tale s-au adeverit pentru ca te-ai gandit prea mult la ele.Asa, universul a vrut sa iti demonstreze ca chiar daca s-ar intampla temerile tale, vei trece peste ele cu bine.
Un mic sfat pentru viitor: nu te mai gandi asa de mult la lucrurile rele, incearca sa gandesti doar pozitiv.

| Mistress explică:

Kongeriket,nu ideea ca primeste mesaje de la alte femei este problema.Dar, cand un mesaj se incheie cu "te sarut", nu suna prea amical.