| Mistress a întrebat:

Tu cum ai reactiona daca temerile si zbuciumarile tale interioare cu privire la omul iubit s-ar adeveri, gasindu-i in telefon mesaje de la alte femei? (precizez ca a fost pentru prima oara in care i-am umblat in telefon, desi tot timpul il lasa la vedere) Ieri a avut loc intamplarea si inca nu am apucat sa iau o decizie.Nu am vorbit si sincer nu stiu ce as putea sa ii spun.Ma simt scarbita si in acelasi timp ma doare mult prea rau. I-am acordat tot timpul intaietate si probabil m-am imbatat cu apa rece...Parerile voastre sunt foarte utile! Multumesc. happy

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai mai pus o dată această întrebare. Crezi că vei primi alte răspunsuri?
Ţi-am spus şi-acolo îţi spun şi-aici: Cel mai probabil situaţia este mult mai simplă decât o vezi tu (ca pe o uriaşă problemă).
Salut.
P.S.: Subscriu la ce ţi-a spus gigiro.

| gigiro a răspuns:

Ce fel de mesaje? De dragoste? Urgent discuti cu el.Nu erau de dragoste.trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca pot exista si alte femei in viata lui.colege,prietene,rude,foste colege, foste prietene si mai ales "obsedate".cum gasesti la tot pasul.

| Luori a răspuns:

Cea mai buna miscare, pentru moment, este sa-i spui; cred ca are doar dreptul sa stie ca ai aflat. Apoi, daca vrei, ii dau sansa sa-ti explice, sa te vrajeasca, sau sa recunoasca. Insa nu cred ca tu mai poti sta langa un om care te minte, si care te tradeaza, isi bate joc si nu te respecta, sau nu mai spun ca nu te iubeste. Este evident ca a profitat de increderea ta, poate naivitatea.
Da, exista a doua sansa, insa trebuie sa fii atenta cui i-o daruiesti. E bine sa te gandesti serios, limpede, pentru a nu face vreo greseala.

| ELLSSA a răspuns:

Nu stiu cum de ai reusit sa te vezi cu el fara a-i spune ceva legat de mesajele citite de tine de la alte femei.Eu nu pot tine in mine aceste lucruri, as fi rabufnit imediat cu intrebari, lacrimi chiar...
Mie imi place foarte tare sa comunic orice amanunt cu persoana iubita si imi place sa mi se raspunda cu seriozitate si sinceritate.
Fi direct si sincer!

| morena a răspuns:

Eu zic sa-l,cercetezi',in continuare! Daca te doare inseamna ca il iubesti,inca! Nu te grabi sa iei decizii pripite! Asteapta sa vezi,daca i-si schimba atitudinea fata de tine! De asta depinde cat de importanta e cealalta relatie,daca.e vreo relatie! Abia apoi vei sti ce sa faci! Tu singura i-ti cunosti limitele! Asteapta cu mult calm tot ceea ce va urma,nu actiona pana nu sti sigur ce vrei sa faci! Se stie ca ingelozie, omul e irational! Nu face ceva ce sti ca vei regreta mai incolo! Cat despre sanse, numai daca merita! Mult succes!

| morena a răspuns:

Eu zic sa-l,cercetezi',in continuare! Daca te doare inseamna ca il iubesti,inca! Nu te grabi sa iei decizii pripite! Asteapta sa vezi,daca i-si schimba atitudinea fata de tine! De asta depinde cat de importanta e cealalta relatie,daca.e vreo relatie! Abia apoi vei sti ce sa faci! Tu singura i-ti cunosti limitele! Asteapta cu mult calm tot ceea ce va urma,nu actiona pana nu sti sigur ce vrei sa faci! Se stie ca in gelozie, omul e irational! Nu face ceva ce sti ca vei regreta mai incolo! Cat despre sanse, numai daca merita! Mult succes!

| ღNameღ a răspuns:

Eu consider ca trebuie sa il lasi un timp, sa isi dea seama de greseala

| meyou a răspuns:

Pai daca l-a lasat la vedere inseamna ca nu are ce sa iti ascunda, nu conteaza cate mesaje si ce fel de mesaje primeste de la altele, conteaza daca el le raspunde la mesaje, daca vb cu ele pe ascuns.Eu zic sa nu ii spui inca nimic si sa urmaresti situatia, fii mai atenta la miscarile lui si la felul cum se poarta cu tine.Nu fi geloasa sau nu ii arata ca esti geloasa, o sa devii posesiva.Pana nu vezi cu ochii tai ca te-ar insela, poarta-te normal.In fond, e liber sa vb cu oricine, nu esti stapana lui si nici el nu e stapanul tau.Daca sunteti impreuna, nu inseamna ca este privat de libertate si ca ar trebui sa primeasca mesaje doar de la baieti.Vor fi multe care se vor da la el, nu numai prin mesaje, ci fata in fata, atata timp cat el nu le raspunde, nu face crize de gelozie sau istericale. Poarta-te normal cu el, pentru ca atunci cand va gresi, sa nu fi tu cea care va regreta, ci el petru ca te-a scapat printre degete. Sper ca te-am ajutat cu ceva prin mesajul acesta. Te pup :*

| RockLover94 a răspuns:

Ok,inteleg prin ce treci...Prin situatia asta a trecut si famiklia mea.Eu si mama avem o relatie foarte stransa si ea e cea mai buna prietena a mea.Tin sa precizez faptul ca am 16.Acum 3 ani am gasit in telefonul tatalui meu un mesaj de la amanta lui.Noi eram o familie foarte unita, o familie model.A trebuit sa ii spun mamei, nu puteam sa o mint.Trecand peste faptul ca toata lumea ma condamna pe mine pentru faptul ca i-am spus mamei despre mesaj, mama era foarte diferita...Se simtea scarbita,umilita si ranita astfel incat intr-o seara mi-a spus ca o sa imi fie mult mai bine cu tata, ca o sa se schimbe si ca ea nu mai vrea sa traiasca.M-am simtit ingrozitor si nu stiam ce sa fac, nu stiam ce sa fac sa o opresc.Am trecut si peste aceasta situatie.Desi au trecut 3 ani,absolut nimic nu s-a schimbat,acelasi stres,aceleasi certuri, aceleasi amenintari de la tata.A ipotecat casa, a ramas fara servici si tot pe noi da vina.Cateodata simt ca nu mai rezist, stiu ca la tine este doar inceputul dar nu mai stiu ce sa cred.Am ales sa iti povestesc situatia mea pentru a te putea feri de ceea ce a patit mama.Nu ii lasa timp, mama i-a lasat mult prea mult timp si el a profitat. Sper sa se rezolve situatia ta.Mult succes si ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as avea o discutie deschisa cu el.

| Pwpioele a răspuns:

Eu l-as fi confruntat in clipa in care am aflat, a fi aruncat spre le cuvinte dureroase ca sa se simta si el cu m-am simtit eu cand am aflat.

Da conteza si ce scria in mesaje.