| AnoOo a întrebat:

Tu, de ce traiesti?

P.S. Intrebarea asta s-ar incadra si in categoria Stiinta si Filozofie.

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Ca iubesc, si ca vreau sa iubesc din ce in ce mai mult!

Dar tu?

| AnoOo explică (pentru grab):

Eu traiesc pentru a iubi si a fi indragostit!

| grab a răspuns (pentru AnoOo):

Inseamna ca ti-am raspuns pe aceeasi lungime de unda!
happy

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traiesc pentru a satisface nevoia camionului de a livra marfa la destinatie si ma implinesc facand datoria de meserias pe drumuri straine.

| Seby90 a răspuns (pentru mgtow):

You just went full retard. I swear. FULL RETARD.

| mgtow a răspuns (pentru Seby90):

Vete a tomar por culo mocoso de mierda.

| DNSK a răspuns:

Ca-i frumos, ca pot si vreau

| Adry05 a răspuns:

Pentru că mi s-a dat posibilitatea. Fără supărare, întrebarea e foarte proastă, nu ca şi conţinut, e ceva interesant, dar un copil aflat în depresie care să zicem ar fi abandonat de prieteni sau ceva, ar vedea întrebarea asta şi i-ar putea trece prin cap că el nu are motiv să trăiască, având deodată o perspectivă că viaţa lui e degeaba. Doar o părere, nu mi-o lua în nume de rău dar cunosc câteva persoane care chiar simt asta, iar întrebarea ta doar le-ar accentua acea părere.

| AnoOo explică (pentru Adry05):

Da ar putea sa fie si cum spui tu dar daca ar mai trai indeajuns incat sa dea un click pe intrebare ar vedea totusi ca existe motive de a trai. Intotdeauna cand vad oameni tristi/suparati, copii in stare de depresie sau oameni in general care au nevoie de un sfat -> sfatul pe care il dau tuturor este sa se indragosteasca pentru ca asa isi pot creea o noua lume in care sa traiasca fericiti.

| Adry05 a răspuns (pentru AnoOo):

Nu neapărat. Dacă persoana de care eşti îndrăgostit nu-ţi împărăşeşte sentimentele mai bine nu iubeşti deloc.

| AnoOo explică (pentru Adry05):

Da dar laughing daca nu stii ca nu te iubeste si esti indragostit de ea... uiti de multe griji iti spun euwinking

| Adry05 a răspuns (pentru AnoOo):

Mda, ştiu, dar şi când afli... eşti mai distrus ca înainte.

| Oana92 a răspuns (pentru AnoOo):

Dar sa te feresti de astfel de intrebari pentru ca exista oameni deprimati e ca si cum ai spune ca e ok ca lumea intreaga sa planga si sa renunte la fericire doar pentru ca exista si oameni nefericiti...

| AnoOo explică (pentru Oana92):

Lumea nu e deloc ok... laughing

| AnoOo explică (pentru Adry05):

Da... dar laughing o sa fii distrus o vreme dar ai putea sa te gandesti cat de mult ti-a placut/ai iubit sa fii indragostit si acest motiv te-ar putea tine din a face vreo nebunie. Iti vei dori sa te indragostesti din nou.

| Adry05 a răspuns (pentru AnoOo):

Ai o viziune ciudată asupra dragostei.

| AnoOo explică (pentru Adry05):

laughing pai cred ca e de bine laughing big grin imi place sa traiesc dragostea asa cum stiu eu thinking sau ceva de genul

| неизвестныйй a răspuns:

Pentru a face lucrurile care îmi plac.

| Didyshor29 a răspuns:

Eu traiesc pentru ca mi s-a dat ocazia de a ma naste si odata cu asta, sansa de a-mi implinii visul

| AnoOo explică (pentru Didyshor29):

Visul tau este sa devii hokage? laughing

| Didyshor29 a răspuns (pentru AnoOo):

>_> cate minte poti sa ai.

| AnoOo explică (pentru Didyshor29):

De ce spui asta?