| RAY a întrebat:

Filme,seriale.documentare filozofice despre scopul/sensul vieti,cum sa isi traiesti viata,din care sa inveti ceva,cunoasteti?

ps am pus intrebarea la cat asta ca e vorba de filozofie, stiinta

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Are scopul să-i demaște pe evrei că sunt la baza tuturor relelor. happy

4 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Ateii nu prea au scop in viata. De fapt am auzit de atei care negau viata in sine intrucat afirmau ca intreaga existenta nu este decat rezultatul proceselor mecanice desfasurate in creier.

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Dar tu ce scop ai?

| sabin89 a răspuns (pentru RAY):

Are scopul să-i demaște pe evrei că sunt la baza tuturor relelor. happy

| SimionAlex97 a răspuns:

Cerința pentru un vis, The Theory of Everything, Rick and Morty, Big Bang Theory, După dealuri (trebuie văzut)

| Silaiv83 a răspuns:

The theory of everything