| deutza_3778 a întrebat:

Uitati simt ca nu o sa mai am in viata mea un prieten(iubit) deoarece de ceva vreme simt ca am nevoie de un iubit dar nu stiu cum sa fac sa ma placa sau daca sunt cu el ce sa fac! :\ Va rog ajutor!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci sperante ca vei avea iubit daca tu vrei sa fii cu unul e treaba ta dar risti sa treci prin multe dezamagiri si viata amara, daca ramai singura te simti mai libera faci ce vrei numai ca putin de va durea sufletul asa ca tu alegi sa fii cu unul si sa iti asumi riscuri majore in relatie sau sa fii singura si mai linistita.

| Xlove64 a răspuns:

Pf.
pai si eu acu cateva luni simte-am acelasi lucru
pana intr-o zi. cand in viata mea a aparut cineva special
il cunosteam de mai mult timp dar niciodat. nu ma asteptam sa fiu imp cu el
dar uite ca s`a intamplat si e unul din cele mai frum lucruri care mi s`au intamplat.in viata.
uite.nu te descuraja pentru ca va veni si timpul tau
tu doar trebuie sa ai rabdare ca nu se stie niciodata
si in legatura cu 'sunt cu el ce sa fac' pai fa ce simti

| AleD a răspuns:

Pai vezi mai intai daca iti place de un baiat(mai mult decat de un prieten). apoi uitate in ochii lui,zambestei,razi la glumele lui, iesi p afr cu priteni comuni in cat sa vina si el, stai pe langa el.cel mai probabil inainte sa fiti impreuna o sa fiti prieteniwinking.asa-i i mai usor.si o sa descoperi mai multe lucruri care i plac si despre care sa vb incat sa vada ca aveti interese comune.fi tu insati oricum si incearca si sa-l faci sa razi pentru ca la baieti le plac in genral fetele care is dragute,arata bine,se ingrijesc(se imbraca fain,se parfumeaza,isi aranjeaza parul, etc)si cu care sa poata vb deschis, deci arata-i ca esti o persoana care il poate intelegehappy

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Mai este valabila intrebarea?(am un prieten)