| anonim_4396 a întrebat:

de ceva vreme imi place de un baiat cu toate ca e mai mare ca mine cu 2 ani. Vorbim zilnic pe skype, si intr-o zi i-am spus ce simt pentru el dar mi-a zis ca nu vrea sa il plac ca pe un iubit ci doar ca pe un prieten. Imi zice iubi cu toate ca nu avem o relatie. Acum nu stiu daca ma place sau nu. Mereu ma alinta gen : dragostea mea, iubi mea etc. As dori niste sfaturi cum sa il fac sa ma placa mai mult sau cum sa vad daca ma place.

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Exista doua variante, prima ar fi ca poate acum el a dezvoltat niste sentimente pentru tine ( dupa ce ti-a spus ce ti-a spus) sau ca se joaca cu tine. Cel mai simplu ar fi sa il intrebi de ce te alinta asa, daca ti-a spus ca nu vrea sa-l vezi ca pe un iubit.

Daca nu te place, nu poate nimeni sa iti dea un sfat pentru ca tu il cunosti mai bine si in plus, dragoste cu sila nu se poate.

Multa bafta!

| Doub a răspuns:

Iooi. Vezi ca se joaca cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| DroGhys a răspuns:

Nu prea ai ceva anume de facut decat sa te comporti frumos cu el si sa ii fii alaturi la bine si la rau. Poate in timp is va da seama. Daca vrei sa grabesti lucrurile ai putea sa incerci sa il saruti sa vezi cum reactioneaza si daca te saruta si el inapoi.
A doua chestie ar fi ca poate el vrea doar sa fiti niste amici foarte foarte buni! Mult noroc

| AdeDeLove a răspuns:

Buna, am patit si eu ca tine cand eram mai mica si pur si simplu dupa ceva vreme am realizat ca el din lipsa de ocupatie ma alinta si vorbea siropos cu mine..Bine, acesta a fost cazul meu. Dar e posibil ca la tine sa fie altceva, sa te placa dar sa ii fie frica sa ti-i spuna! Iar daca nu te place tu nu trebuie sa faci nimic deosebit ci doar sa fii tu insuti! Pup, mult noroc!