| anonim_4396 a întrebat:

Uite ca am revenit pe TPU, de data asta cu o problema mai sentimentala. Am o relatie cu un tip de un an si 7 luni si in ultimul timp am avut niste momente mai grele. Adica ne tot certam si ajungeam chiar si sa ne despartim, dar nimic grav, pentru ca ne impacam dupa maxim o saptamana. Momentele alea au trecut, pana cand a venit o despartire serioara (pe 10 iunie) care a durat mai mult decat celelalte. In timpul asta, eu am fost complet distrusa, am realizat cat am gresit fata de el si unde ar fi trebuit sa mai las de la mine si chestii si plangeam aproape zilnic si eram cand of distrusa. El, in schimb, a doua zi a inceput sa vorbeasca cu o tipa de care era interesat cu mai mult timp in urma si a inceput sa dezvolte sentimente pentru ea. Noi inca vorbeam in timpul asta, si astfel, am aflat ca avea intentii cu ea. Evident, m-am simtit ca ultimul om si am facut un mare scandal de genul "atat am insemnat eu pentru tine" etc si raspunsul lui a fost "vreau sa scap de presiune". In fine, sper ca nu sunteti total pierduti pana in acest moment. Ideea este ca ne-am impacat pe 28 iunie (cred) cand el era la intalnire cu aceasta fata, moment in care eu m-am dus acolo si mi-am tinut un discurs si el si-a dat seama ca pe mine ma vrea. De atunci relatia merge bine, insa nu sunt sigura daca sentimentele alea pentru tipa au trecut in totalitate. Cand il intreb, zice clar si raspicat ca nu, nu mai simte nimic pentru ea, etc. Ce credeti? Ati mai fost printr-o situatie asemanatoare?

5 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Din moment ce a doua zi dupa ce v-ati despartit voi, a inceput sa vorbeasca cu acea fata, cum poti sa-l crezi cand zice ca nu simte nimic pentru ea? Eu, sincer nu l-as crede. Daca in timpul acesta(de cand v-ati impacat ultima data), totul merge aparent bine, inseamna ca si-a dat seama ca a gresit si vrea sa indrepte totul, nu? Dupa parerea mea, nu ar trebui sa te increzi in totalitate in el pentru ca te-ar putea minti, iar el sa se vada pe de ascuns cu acea fata.

| neutrino a răspuns:

Cred ca ati gresit ca v-ati impacat, relatia voastra nu mai merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai gandeste-te... daca nu te iubea, nu accepta sa se impace cu tine.
Poate nu a simtit nimic pentru ea de la inceput si vroia doar sa te faca geloasa, sau ceea ce a simtit a fost temporar...si fara importanta.

Nu ai de ce sa iti faci griji.Lasa trecutul in urma si orienteaza-te pe prezent si viitor.Asta conteaza si astfel o sa fiti fericiti impreuna.

Succes

| AlexandraM888 a răspuns:

Este evident ca este interesat de celalata fata, faptul ca te-a ales pe tine nu inseamna ca a renuntat la ea ci pur si simplu si-a dat seama de 'disperarea'ta si s-a gandit ca tu esti vulnerabila pentru ca il vrei inapoi si oricand poate sa mai comunice cu fata, pentru ca banuiesc ca aia stia de relatia lui, eu zic ca nu te merita si sa ai grija sa nu cumva sa te insele! Bafta

| Nelutzu2 a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva, dar e mai bine sa nu il mai intrebi de fata asta.Acum e cu tine si tine cont de asta si uita de acea fata!happy