| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata. Am o mare problema sentimentala si nu stiu ce anume sa fac. Acum o luna jumate am avut ultima relatie si amandoi ne atasasem mult unul de celalalt. El inaint de relatia cu mine a mai avut o relatie de 1 an si 8 luni, inca avea anumite resentimente fata de fosta, dar spunea ca o uraste si ca nu vrea sa o mai vada niciodata, fiindca il inselase de mai multe ori. La un moment dat o zi intreaga nici nu m-a cautat si nici nu mi-a raspuns la mesaje, dar seara tarziu mi-a recunoscut ca si-a dus aminte de fosta si a zis ca s-a simtit aiurea fata de mine si de-asta n-a mai dat niciun semn. Alta data ne-am certat pentru ca mersese la o petrecere si s-a apucat sa bea in timp ce vorbea cu mine prin mesaje si a uitat de telefon. Ne-am despartiti si dupa o perioada in care nu am vorbit ne-am intalnit accidental in metrou, inima a inceput sa bata tare si ramasesem amandoi fara cuvinte. Dupa intamplarea asta ne-am impacat pentru ca tineam unul la celalalt si dupa o saptamana iar ne-am despartit pentru ca vorbeam din ce in ce mai rar cand nu eram impreuna si cand ne vedeam totul era ok. Acum nu mai vorbisem de pe 18 luna trecuta si n-am rezistat si i-am dat mesaj fix cand trebuia sa fie ziua noastra, el are 19 si eu fac 19 tot anul acesta, dar el acum e de 4 saptamani cu o fata de 15 ani si mi-a spus ca tot la mine tine si ca vrea sa ne impacam. Si ca stie ca relatia aia nu va duce nicaieri pentru ca ea este mica si ca o sa inteleaga ca el nu mai vrea nimic. Acum eu sunt la mijloc nu stiu daca ar fi bine sa ne impacam, pentru ca m-as simti si aiurea fata de fata aceea, dar tin mult la el si mi-e ca iar o sa se intample sa ne despartim. Mi-e teama ca el a avut in trecut si probleme cu drogurile, acum nu mai are, isi face mult rau, din cauza relatiei dinainte a ajuns sa ia antidepresive si calmante. Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-ti cauti un alt baiat care nu doar sa tina la tine ci sa te iubeasca cu adevarat. Succes!

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ce faceți voi e un dans prostesc și foarte imatur.
Ori cauți alt partener care să te învețe pașii, ori rămâi împiedicată.
Baftă!

| Ionita_Cristina_1997 a răspuns (pentru Musique):

Consideri ca eu sunt de vină?

| Musique a răspuns (pentru Ionita_Cristina_1997):

Niciodată nu e doar unul de vină.

| Broadband a răspuns:

Fiind baiat ti-as da un sfat sa ma lasi
crede-ma
daca ma comport asa e clar ca nu te iubesc cu adevarat
deci lasa-l cu timpul uiti de el si cauta pe cineva care te sufoca de iubire
el habar nu are

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul isi traieste regulamentar viata de student STRABATAND CeARSAFURI, si tu esti studenta deci urgent despartete de el si punete pe strabatut cearsafurile campusului universitar

| WaterDrop a răspuns:

El este stricat in urma experientelor traite iar tu ai fost indeajuns de naiva sa pici in vraja lui.Nu ar putea iesi nimic bun din ce se intampla acum asa ca fugi, sufera o vreme, apoi gaseste`ti pe altcineva care sa te iubeasca la fel de mult pe cat o faci tu.