| pisicutza_4292 a întrebat:

Uite..stiu ca e o intrebare cam stupida dar...nu stiu cum sa pun un absorbant. Am 11ani si ai mei incanu mi.au zis cum sta treaba cu ciclul, desi eu stiu, dar mi.a venit si nu stiu cum sa pun unul....mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul trebuie sa vorbesti cu mama ta si ea iti poate explica cum se pune:
Trebuie să ii dezlipești acea foaie și să îl lipești cu partea lipicioasă pe chiloții, se schimbă din 5 în 5 ore sau atunci cand crezi ca este plin.
Aripioarele se lipesc pe partea de jos. Cred ca iti vei da seama

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poartă o discuție fără jenă cu mama ta, între patru ochi, nu are treabă ceilalți membrii ai familie. Este datoria ei să-ți explice ce și cum. Ai grijă de tine.
Urgent!
Pa, pa.

| DyNo a răspuns:

Poti sa-i intrebi pe ai tai, sa le spui ca ti-a venit menstruatia si sunt sigur ca te vor invata si-ti vor spune tot ce este de stiut.

| Azre a răspuns:

Vorbește cu mama ta.

| paceandlove a răspuns:

Ce om nu stie rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| albastrica009 a răspuns:

Imi pare rau pentru mama ta! Sincer nu stiu cum sa-l pui ca-s baiat dar tot imi pare rau

| mikaguapa a răspuns:

Buna scumpo:-* Uite aici iti explica cum se pune prin cei 4 pasi http://www.noifetele.ro/articol/totul-despre-absorbante/ Nu e dificil, doar ca trebuie sa il schimbi cand crezi ca este plin. Imi pare rau pentru mama ta, dar ai putea vorbi cu o persoana de gen feminin:sora(daca ai), prietene. Te pupic si in perioada asta ai mare grija de tine sa nu racesti. :-*

| alexandrasavin a răspuns:

Pai atunci intreaba pe o prietena mai intima daca mama ta nu e printre voi.happypupici

| cryssssu a răspuns:

Cred ca mama ta te poate ajuta cel mai bine happy

| pisicutza_4292 explică:

Faza e ca am uitat sa specific....mama nu mai e printre noi....si tata ce poate sti despre asta?

| wolder a răspuns (pentru pisicutza_4292):

Imi pare rau pentru mama ta cu totii pierdem pe cate cineva in viata. Daca mai ai intrebari despre cum si ce sa faci ma poti intreba oricand :d Iti pot da id-ul meu de mess daca ai nevoiebig grin
Nu ai o matusa, prietena sau vecina cineva cu care sa vorbesti?