| Corina64 a întrebat:

am si eu o intrebare, azi mi.a venit ciclul,ma doare foarte tare burta,starea de greata sa mai diminuat,dar am observat ca am si cheaguri de sange pe absorbant, nu stiu daca sa imi fac probleme sau nu, va rog un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Chernobyl a răspuns:

Ai racit :
-Nu fa treaba
-Nu te du la mare s-au la piscina ca o sa murdaresti apa cu sange si o sa rada oti de tine
-Nu fa gimnastica si sport
-Apropo daca se intampla la scoala puteai lipsi.

| Corina64 explică (pentru Chernobyl):

Multumesc mult de raspuns o sa tin cont

| Chernobyl a răspuns (pentru Corina64):

Nu ai pentru ce

| Ioanacrisuduna a răspuns:

Este normal, menstruatia este diferita la fiecare fata dar cheagurile de sange sunt normale, iar durerile la fel, pentru dureri sau crampe, poti sa folosesti Nospa sau sa.ti faci o baie calda sau sa pui o punga cu apa fierbinte pe burta ori un prosop cu apa calda pe burta
Starile de greata sunt si ele normale dar mai rare, cel putin la mine si la prietenele mele, adica putine fete au greturi dar sunt normale
Si eu am avut, poti sa mananci lamaie sau sa respiri adanc si sa bei apa rece cu gheata, pe mine ma ajuta
Mult noroc! Sa.mi spui pe parcurs cum mai este

| Roxana_Andreea_2000_lnKW a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi, esti doar racita, incearca sa stai linistita si sa nu faci efort