| SnYcK3rS a întrebat:

Uleiul de ricin inchide culoarea la par? M'am tuns ieri si proasta aia de acolo mi-a taiat aproape tot bretonu, eu spunandu'i sa mi'l lase.Bretonu era pana la jumatea fruntii.As vrea sa'mi iau ulei de ricin si sa dau pe breton big grin

E in regula?

FUNDA

2 răspunsuri:
| miky_9667 a răspuns:

Si eu folosesc ulei de ricin ca sa imi creasca parul dar nu ca sa il inchid la culoare, iti dai pe la radacina si asteptzi s creasca :d... acum vreo doi ani am patit si eu geva de genu cu coafeza numai ca mie mi-a tuns parul gen bob si a trebuit s stau vreun an ca sa creasca pfff ghinion

| LolNope a răspuns:

Pai,daca vrei sa-ti creasca bretonul la loc,nu vad de ce ai vrea sa-l dai cu ulei de ricin,care da, intr-adevar, ionchide parul la culoare cu 1-2 nuante.
Daca vrei ca parul sa-ti creasca, nu-l spala cu sampoane care sa-l incarce(preferabil foloseste gama Pantene Aqua Light) si de doua ori pe saptamana aplica o masca de par(preferabil tot Pantene Aqua Light)