| SnYcK3rS a întrebat:

Uleiul de ricin inchide parul la culoare? As vrea sa imi dau cu el pe breton deoarece mi l-a taiat aproape tot. Spuneti'mi daca ati folosit si vi s-a inchis parul la culoare...

Oare de ce se inchide parul la culoarea daca o persoana foloseste ulei de ricin?

FUNDA

big grinbig grin:big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu inchide parul la culoare,insa il intareste,il regenereaza. Daca vrei sa ti se inchida parul, ia niste frunze de nuc le fierbi bine, si apoi te clatesti cu zeama rezultata.Este sanatos pentru firul de par, ii confera stralucire.

| mioara a răspuns:

In primul rand ricinul se foloseste pentru altceva, in niciun caz pentru vopsirea parului, acum ia-ti o vopsea de par sau schimbati tunsoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin poate inchide USOR parul la culoare daca e utilizat mult timp. La fel cum un ceai de musetel utilizat extern, pe par, la limpezirea finala, poate deschide usor parul. Ceaiul din frunze de nuc sau urzica il inchide. Doar o tenta! Insa mare atentie la utilizarea lui! Poate ingrasa serios scalpul pentru o perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inchide culoarea parului, doar ii stimuleaza cresterea si indesirea, ii imbunatateste aspectul si-l face mai puternic.Culoarea nu va fi modificata deloc. Daca vrei sa-l folosesti pentru cresterea, trebuie sa-l aplici la radacina parului(il poti aplica si pe toata lungimea parului daca vrei, dar daca nu-l aplici si la radacini nu va stimula cresterea)si sa-l lasi sa actioneze minimum 1 ora.Tratamentul trebuie facut o data sau de doua ori pe saptamana.