| Marineeemali a întrebat:

Ultimul contact sexual l-am avut la ineputul lunii decembrie. Acum o saptamana am fost la urgente si mi-au facut analizele si ecograf la ovare si mi-a spus ca sunt ovare de copil. Ciclul mi-a venit, dar imi este frica ca tot as fi insarcina. La ecograf s-ar fi vazut?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,putea fi vazut. Daca ai avut ciclul, nu ppoti fi insarcinata.Ciclul arata ca nu s-a facut fecundarea.Totusi pentru siguranta ta, peste cateva zile, fa un test de sarcina.Foarte rar se intampla, dar pot fi si anomalii.Mult noroc.

| Alicezzz a răspuns:

Daca ai fost la medic si ai facut si eco, iar rezultatul este negativ deci nu poti fi vorba de o sarcina, probabil ca ovarele tale sunt destul de dezvoltate sau ovarele sunt polichistice care au legatura cu un dezechilibru hormonal, daca mai ai disconfort mergi si mai consulta un medic! Bafta