| bianca_1157 a întrebat:

am avut un contact sexual neprotejat, am fost la ecograf dupa 3 saptamani de la contactul sexual si mi s-a spus ca am chisturi ovariene, ciclul mi-a intarziat o saptamana, se poate confunda sarcina cu chisturile ovariene la ecograf?

Răspuns Câştigător
| fly a răspuns:

Nu! oricum fa-ti un test de sarcina, pentru linistea ta. E simplu. Oricum chisturile sunt chisturi, de multe ori cine le are are probleme cu ciclul, iar sarcina e sarcina! nu am mai auzit niciodata sa se fi confundat una cu alta! atat ne-ar mai lipsi, nu sunt de ajuns problemele care deja sunt destule la noi atunci cand vrei un medic "decent". Sanatate!