| angelmiki a întrebat:

Un baiat cam urat ma place si ma tot suna la inceput vb cu el la telefon dar acum mi-am dat seama ca nu sunt indragostita de el si nu stiu cum sa scap de el ca ma exaspereaza cu telefoane si nici nu pot sa ii spun ca nu il placa pentru ca el e amabil cu mine si nu as putea sa il fac sa sufere, dar partea rea e ca el nici nu mi-a zis ca ma place (n u direct ), a incercat sa imi dea de inteles ca ma place. si nu vreau sa il fac sa sufere. ce sa fac?
VA ROG ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pana acum el s-a simtit incurajat,pentru asta si continua,e plin de sperante pe care tu i le-ai dat.
Acum,trebuie sa treci la operatiunea inversa,trebuie sa-l descurajezi.
Vei gasi diverse motive sa intrerupi brusc discutia,nu-i vei mai raspunde intotdeauna la telefon,vei face exact inversul a ceea ce ai facut ca sa-l aduci unde este acum.
Nu este corect,el nu are nici o vina,dar asa cum a sperat,acum,incet,incet va intelege.
Si,daca te va intreba ce se intampla,ii vei spune ca intre voi doi, in afara de o simpla amicitie, nu poate fi altceva.
Succes.

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Trebuie să porţi o conversaţie serioasă cu el în care să îi explici că deşi eşti conştientă că te place, nu îi poţi răspunde cu aceleaşi sentimente. Pe de cealaltă parte, menţionează că ai vrea să păstrezi relaţia de amiciţie cu el, doar că ai prefera să nu mai fii sunată atât de frecvent.
E simplu. Plus că dacă nu îi spui adevărul, el îşi va face speranţe şi într-un final vei înrăutăţi situaţia. Mult succes!

| bby a răspuns:

Poi nu stiu exact thinking ai putea sa ii spui ca "ii multumesti pentru amabilitate si blaa blaa insa ai constientizat ca nu te prea atrage, si ca puteti ramane prieteni si nimic altceva" happy
Succes!kiss

| pίTίк a răspuns:

Afiseaza-te cu alt baiat in fata lui
vb de alti baieti in prezenta lui
arata-i ca esti interesata d alti baieti(chiar daca nu estihee hee
sa isi dea seama ca nu il placi
nu ai cum sa scapi d el fara sa-l faci sa suferesad
Baffta:*

| Kydutsa a răspuns:

Buna. Pai ii zici sa nu te mai exaspereze ca o sa iti creasca fire de par albe... si dupa nu o sa te mai placa. si sa te lase pentru o perioada ca ai iubit si ca nu poti momentan... iti ceri scuze. si plus de asta, iubita, zi`i ca n`o sa-l uiti sa ca, cu siguranta va fi si el pe lista de baieti dupa ce te certi cu iubitul tauwinking. sper ca te-am ajutat iubita, pup. Fundabatting eyelashes

| lauthebest_8914 a răspuns:

Explicai foarte frumos ca nu poti sa fii cu el pentru ca nu esti pregatita pentru o relatie...baga si tu niste gogonate pe acolo...imi dai funda plz?

| DragonRO a răspuns:

Poti sa-i zici ca ai prieten. SI nu poti sa il las ca esti intr-o relatie seriosa.

| BULANGIU96 a răspuns:

Buna,la problema ta este un raspuns simplu. Spune-i sa nu te mai tot sune atat si sa te lase putin sa respiri.
Din moment ce nu ti-a zis ca te place.da-i pace.trateazal ca si cum nu l-ai fi cunoscut.(dar intr-un sens bun adica ignora-l incetul cu incetul) si va realiza ca nu iti place de el si astfel nici nu va suferi deoarece vazand ca nu iti place de el, el se va orienta spre alte fetewinking happy
Sper ca a fost un raspuns folositor!
happy