| SummerSmile97 a întrebat:

Intrebarea mea este:
Cum as putea sa imi dau seama daca un baiat ma place? straight face
Nu pot sa imi dau seama! Adica stiu ca daca un baiat se uita incontinuu la tine inseamna ca te place sau daca vrea sa stea mai mult timp cu tine etc...
Dar la mine este mai complicat! Sa va povestesc:
Baiatul de care imi place este un bun prieten.Eu i-am spus ca il plac si el o spus ca tine la mine ca la o sora! Am fost foarte suparata dupa acel moment dar am incercat sa trec peste, dar inca imi mai place de el! Acum cred ca a inceput sa ii placa de mine dar cand cred asta mai mult el nu ma mai baga in seama nu mai vorbeste cu mine, imi vorbeste urat! sad PARCA IMI CITESTE GANDURILE! Dar cand incep sa cred ca nu ma place vorbeste cu mine, iesim afara, sta cu mine etc... Acum nu stiu ce sa mai cred! Va rog ajutati-ma!

Fundita pentru cel mai bun raspuns! >big grin

Răspuns Câştigător
| dianne00 a răspuns:

Ştii, este un film care chiar te pune pe gânduri, *He's just not that into you*. Ar trebui să-l vezi. Oricum, un personaj spune la un moment dat, că dacă un tip vrea să fie cu tine, va face tot ce poate. Părerea mea, tipului nu-i place de tine şi nu are rost să te amăgeşti. Dacă te-a refuzat, nu te mai gândi la el. Dacă se va răzgândi, vei şti cu siguranţă. Plus, poate vezi şi tu prea multe în spatele acţiunilor lui. Poate că se comportă la fel tot timpul, dar eşti influenţată de faptul că îl placi şi de lucrurile de care încerci să te convingi singură. Baftă! happy