| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat de 15 ani mi-a spus ca ma place foarte mult.Am vorbit doar pe mess dar o prietena de-a mea spune ca este foarte frumos si ca este de treaba. Dar mi'e frica sa vorbesc cu un baiat mai mare.Nu stiu ce subiecte sa abordez, nu stiu cum trebuie sa ma prezint in fata lui, cum sa ma imbrac, cum sa ma machiez. El stie sa sarute dar eu nucrying.
Mi'e frica de relatia cu un baiat mai mare. Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Miss Sintetic a răspuns:

Stai chill... fii tu insuti, nu trebuie sa te prezinti fiferit, sa te imbraci diferit sau sa vorbesti diferit, pentru ca atunci nu mai esti tu. Fii tu insuti si totul va fi bine. Conversatia in general curge, daca el este un bun conversator, daca nu abordeaza subiecte comune gen muzica, filme etc, si nu intreba de foste prietene.

Spui ca nu stii sa saruti... e ok va intelege nimeni nu se naste invatat, daca preferi si ai incredere in tine poti sa nu. i spui si poate nu va afla niciodata pentru primul sarut vine de la sine, iar daca preferi sa. i spui poate iti va explica... practic.

succes!

23 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Am 12 anibatting eyelashesDar arat de 14. E vreo consolare?batting eyelashes

| 16.laura.16 a răspuns:

Intereseaza-te ce pasiuni are si astfel vei avea un posibil subiect de discutie.
Sarutul...nu trebuie sa-ti fie teama ca nu stii, vine de la sine si e frumos daca o faci cu cine vrei cu adevarat.
Si daca e mai mare ce? Daca iti place go for it!

| marla a răspuns:

Ceea ce simti tu nu e frica. ci sint emotii pozitive, daca il placi si tu. atunci nu ar fi ceva care te incurca, daca stii ca te place atunci nu ar fi nevoie sa schimbi ceva (vestimentatia). pai daca te place inseamna ca te place asa cum esti.
de machiaj- sunt o multimea de site-uri in net, de genu lectii de machiaj etc. cel mai frumos machiaje cel natural. si apropo daca accentuezi ochii spre ex. cu creionul sau cu un rimel care da mai mult volum atunci buzele trebuie sa fie de culoare deschisa, de dorit de culoarea pielii, luciile de buze nu sunt prea practice. Vezi sa nu exagerezi cu machiajul, daca am zis de machiaj deaja zic si de vestimentatie. nu te imbraca foarte provocator, poti creea viceversa. adica poate sa-si schimbe parerea, in vestimentatie urmeaza-ti stilul tau si in acelasi timp fii si tu in rind cu moda =) Crede-ma sarutul va veni de la sine. n-ar incurca citeva lectii scrise. deja le ai mai jos. e ceva bun, am citit si eu numai ce sa vad ce sfaturi mai ai =) relatiile cu un baiat mai mare sunt mai bune decat cu cineva de seama ta, luand in consideratie virsta ta. important e sa stii sa le intelegi gindurile, adica sa vezi e baiat normal sau unul pervers.
daca te place sunt sigura ca el va fi primul care va aborda vreun subiect, daca nu atunci fii directa de ex zii :"de ce nu zici nimic? te intimidezi big grin big grin" sau ceva de genul. fii si tu naturala, ingenioasa, important e inca sa ai simtul umorului si nu fi suparacioasa asta ar putea strica totul. Cand te vezi cu el fii cat se poate de naturala si nu ii arata ca te rusinezi sau ca il placi sau ca nu stii ec sa faci. arata-te mandra si inteligenta. daca iti va propune sa va intilniti incearac sa amani. e bine sa arati unui baiat ca nu o sai cazi deodata in brate si ca trebuie sa te cucereasca. daca vei tine cont de sfaturile mele, sunt sigura ca va fi totul okay. bafta, draga =)

scuze, zi-mi te rog, eu. citi ani ai?

| marla a răspuns:

A. de aia intrebi, daca arati de 14. acum treci la nivelul de gandire la cel de 14, totul va fi splendid. bafta =)

| Doa'Do a răspuns:

Tu cati ani ai, de crezi ca este asa mare fata de tine?! Si zici ca prietena ta zice ca e frumos si de treaba. Tu nu ai vazut nicio poza cu el si prin convorbirile tale pe mess, nu ai observat ca e de treaba?! Sau frica a pus stapanire pe tine?! Eu zic sa te intalnesti cu el... el iti poate povesti lucruri prin care tu inca nu ai trecut si tu ii poti povesti lucruri prin care ai trecut, puteti rade... puteti face multe lucrurihappy.

| rebb a răspuns:

Dar tu cati ani ai? 10? d'oh

| Zmeura a răspuns:

Nu te agita atata.Totul o sa fie bine si oricum el are 15 iar tu 14 (parca) nu e o diferenta prea maresi vb si eu cu el despre orce.Hineel:nu te ingrijora adica e doar un baiat imbracate cum te simti u bine si comod dar in acelasi timp sa arate bine.Machiaza-te cum vrei! Noroc

| Zmeura a răspuns:

Ok nu stiam ca ai 12 credeam ca ai 14 dar faza e ca e mai mare doar cu 3 ani. Priveste si u partea buna:e mai mare doar cu 3 ani nu mai mult.Si u zici ca arati de 14 deci merge relatia. Faza cu sarutul:nue greau nu ai vazut cum se face in filme?rolling on the floor.

| Roikiiii a răspuns:

Mai intai intreaba`l daca te place cu adevarat. A doua oara il intrebi ce face iar el o sa deschida un subiect daca nu deschide el un subiect il deschizi tu, cum ar fi sa iti dea nr de telefon (daca nu-l ai deja :D). A treia oara nu trebuie sa iti fie frica de o relatie cu un tip de 15 ani;) pentru ca eu am o prietena care are 15 ani si e cu unu de 18. A patra oara sarutu poti sa ii spui ca el va fi primul care iti va gusta buzele sau lasi senzatia aceea de primul sarut si faci cum iti imaginezi tu ca se saruta.Sau uite aici o demonstratie http://www.codrosu.ro/......tat-video/ o fundita daca te-am ajutat :D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E in regula, trebuie doar sa fii tu insuti si sa lasi impresia ca inca nu esti pregatita.(daca nu esti) si daca este de treaba, va raspunde cu finete, va intelege si in cel mai bun caz veti iesi la un suc happy (relatia continua fara probleme...) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fi tu
daca baiatu te place inseamna ca te place asa cum esti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sugeo smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa il intrebi catian are. dar stai putin ai spus ca are 15 ani si ca te place ce vrei mai mult nu sti sa saruti te invat eu. 1. inclina capul intr-o parte iar el in calalta parte. 2. apoi deschide gura si el o va face.3.nu din prima cu sarutul. 4. sa ajunjeti sa va cunoasteti mai bine decat pe net. pa mi-a facut placere apropo am 9 ani si stiu tu ai creca 14 ani si nu sti imi pare rau de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mergi la iel sa te asezi langa el si sa incepi o convorbire sa nu te panichezi sa fii chill si sa te inbreci cum se inbraca fetele de varsta lui sa nu te machiezi deloc baietilor nu le place si restul o sa afli de la el mai incolo pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da uh iai sp ca ai 10 aniht

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te calmezi si sa fii tu insati

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Trebuie sa fi tu
daca aspus ca te place inseamna ca te place exact asa cum esti tu:X

| seba66 a răspuns:

Iti spun sa-i spui in fata ca il iubesti dupa care peste 5 ani va casatoriti veti face sex si gata

| seba66 a răspuns:

Nu stiu

| aly07_5832 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. Un baiat de 15 ani e mai bun decat unul de 14.Nu e asa greu s saruti.pentru tine fiind prima data ar trebui sa fie cel mai frumos.Cand te imbraci pentru intalnirile cu el imbraca-te normal nu trebuie s t imbraci neaparat ca s t placa el mai mult. El te place pentru ceea c esti p dinauntru nu pe dinafara. fa-ti curaJ.Asa ca...inhatal.kiss

| Heartbreak* a răspuns:

Nu te ingrijora, subiectele de discutie vor veni de la sine (ocupatii, lucruri preferate...etc.). Tot ce trebuie sa faci este sa fii tu inasti.Cat despre imbracat... poarta ceva care sa te faca sa te simti cat moi comod.Nu iti trebuie o tinuta de gala.Niste tocuri simple cu o pereche de blugi sau o fusta si o bluza sa un tricou fain, precum si un machiaj discret fac tot farmecul! Mult succes!

| ṩἷмὄᾗᾄ ἔłἔᾗᾄ a răspuns:

Pai... el cati ani are?

| bogdanlazar21 a răspuns:

Incearca sa fii tu insati si sa vorbiti foarte mult ca sa vada si el ca deti sentimente pentru el