| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat devine gelos numai cand te place?
Si cum stiu cand un baiat e gelos?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Jacquelinor a răspuns:

Da, un băiat devine gelos numai când te place, pentru că altfel nu ar avea acest motivwinking
Păi, semnele de gelozie sunt atunci când tu vorbești despre alt băiat se enervează, se comportă ciudat sau îți spune simplu în față să nu mai vorbești despre el, nu că ar avea vreun motiv anume. Sau când dansezi/vorbești/stai mai mult cu orice alt băiat și reacționează la fel, e clar că te place

4 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

Un baiat devine gelos atunci cand te iubeste si ii este frica de un alt rival...

| Zuzu6235 a răspuns:

Nu e musai ca sa te placa. poate sa fie amicul tau cu care e intelegi cel mai bine. daca u iti gasesti pe cineva, e posibil sa fie gelos. daca e prietenul tau, normal ca daca te place si te vede vorbind si glumind cu un alt baiat sa fie gelos. atunci nu ai cum sa nu observi. simptomele sunt : punerea piciorului in prag, nu te mau lasa sa iesi atat de des singura in oras sau cu prietenele, te suna des pe tel si intreaba "ce faci?", este ult mai vigilent in jurul lui, daca sunteti mai mult la masa si altcineva se da la tine e posibl sa devina mai indraznet sa castige ce i-a fost luat etc etc. de obicei baiatii devin mult mai competitivi atunci cand devin gelosi si mai interesati de o anumita fata.winking

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Daca vezi ca esti cu un baiat si vezi ca ala iti face toate poftele si dupa mai vezi ca mai exista un baiat care te place si incearca si el sa-ti faca toate poftele si sa se bage in seama cu tine inseamna ca e gelos foc big grin

| eu_3321 a răspuns:

Este evident ca un baiat este gelos doar cand te place sau mai exact cand te iubeste...Iti poti da seama simplu cand este gelos, in cazul in care vorbesti cu baieti si il deranjeaza se schimba la fata si in unele cazuri poate deveni si agresiv si iti mai poti da seama de gelozia lui in momentul in care iti interzice sa faci unele lucruri si anume sa iesi cu prietenii sau prietenele la un suc, sa iesi in club fara el...Iti poti da seama simplu de gelozia prietenului, trebuia doar sa-l urmaresti de aproape!