| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor va place ca un baiat sa fie gelos pe voi?

16 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Gelozia-i ceva normal atata timp cat se desfasoara-n limite ale normalitatii.
daca este foarte gelos nu e bine, totul va fi o criza de gelozie, certurile par a nu se mai sfarsi si in final se va sfarsi relatia. daca nu este gelos deloc incepi sa iti pui un semn de intrebare, ti se pare ca-i indiferent, ca nu-i pasa de tine, de relatia voastra si probabil in final se va sfarsi.
in general baietii sunt gelosi daca le dai motive dar depinde foarte mult de felul in care isi exprima ei gelozia.
nu stiu daca poate sa iti placa asta, cu siguranta nu ti place cand exagereaza cu gelozia si mai ales cand e gelos fara motiv dar si atunci cand nu e deloc gelos. faptul ca e putintel gelos dar se manifesta normal, fara crize ne face pe noi fetele sa ne simtim importante pentru ei si de asemenea iubite.
stii tu, unele fete vor sa isi faca iubitii gelosi si cand ei sunt atunci ele se simt bine, sunt fericite ca si cum asta ar fi o dovada de pretuire, personal nu-s de acord cu asta dar na, fiecare cu parerile lui. happy te-am pupat, bafta!

| briosicabriosel a răspuns:

Da ca e iubitul meu, normal, pentru ca ma iubeste, si se si vede, gelozia= iubirewinking

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Da normal, dar gelozia in exces dauneaza relatiei. Adevarat ca gelozia inseamna iubire, dar daca o tine p`a lui cu gelozia chiar nu face bine!

| Foartesecret a răspuns:

Biatul e cel mai dulce atunci cand este gelos:X. Pt ca se comporta ca un copil mic si sarfatat si in acele momente iti arata maxim ca te iubeste pentru ca ii este frica sa nu te piarda in favoarea altuiabig grindoar sa stai 2 3 minute cu iubitul tau gelos sa vezi ce dulce e cand il vezi asa gen copil mic

| Foartesecret a răspuns:

Bine dar nu gelozie ceva gen de speriatlaughing

| Liviucu a răspuns:

Daca doi nu sunt gelosi catusi de putin atunci cand sunt impreuna, atunci nu iubesc. Gelozia e dovada cea mai clara de iubire. Dar daca da pe dinafara atunci vorbim de cu totul altceva...

| MMadalina a răspuns (pentru Liviucu):

"Gelozia e dovada cea mai clara de iubire." Tin sa te contrazic. Gelozia este pentru oamenii naivi care nu au incredere in ei si in partenerul de viata.

| Liviucu a răspuns (pentru MMadalina):

Am spus destul de clar Mada ca un fir de gelozie trebuie sa existe. Un fir! Daca tu iesi cu prietenul tau vara la plimbare, el imbracat elegant, si una se uita la el foarte lung si tie nu iti pasa atunci il iubesti? Bineinteles ca tu constientizezi ca e doar al tau, ca nu iti pasa din anumite puncte de vedere e una, dar, daca nu este si acel sentiment de protectie prezent, de a vrea sa-ti aperi ce e al tau, atunci acea iubire este praf.

| MMadalina a răspuns (pentru Liviucu):

Nu am avut si nici nu o sa am nici un fir de gelozie. De ce? Pentru ca stiu foarte bine ce am langa mine. Poate sa se uite dupa el si cea mai frumoasa fata. Nu-mi pasa. Si nu pentru ca nu l-as iubi, ci pentru ca stiu ca nici pentru el acea privire nu valoreaza nimic. Asta inseamna ca il cunosc destul de bine si am incredere in el.

| Liviucu a răspuns (pentru MMadalina):

Eee, atunci sa spunem ca esti o norocoasa incat ai un baiat ce refuza si ideea de tentatie. happy

Lucky girl ce esti tu.

| MMadalina a răspuns (pentru Liviucu):

"Lucky girl ce esti tu. " Nu era cazul sa fii ironic.

| Liviucu a răspuns (pentru MMadalina):

Nu's doar ca sunt eu intr-o stare proasta. Inlocuieste ironic cu gelos.

| Anaxor96 a răspuns:

Depinde...daca e un maniac gelos il trimit direct la spitalul 9, dar daca i-l deranjeaza cand alti se dau la tine si te apara sau protejeaza...:X e normal!

| Love0and0Smile a răspuns:

In multe relatii persoana de langa tine e geloasa din cauza ca te iubeste si te doreste doar pentru el/ea. dar gelozia din partea partenerului/ei exista uneori din cauza ca nu are incredere in fortele sale proprii de a te avea langa dansul/dansa. adica se simte inferior altora si devine gelos/geloasa

| ancaxoxo a răspuns:

Da, dar nu exageratalove struck

| addalore a răspuns:

Da normal daca e gelos inseamna k te iubestelove struck