| copco a întrebat:

Un baiat se comporta ciudat in ultimu timp cu o fata :ii zambeste o, o priveste mult, cauta motive de discutie, dar cu ea e timid sa faca altceva. Dar in momentele in care vede k fata il priveste el se da la alte fete. sa presupunem k de aici o place. dar de ce in momentul in care cineva ii propune sa fie cu acea fata el zice ca deocamdata nu pentru ca place o alta fata... si dupa aceasta chestie el inca mai vorbeste cu fata respectiva deci tine la ea pana la urma? o place?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degaba nu o place si fata isi inchipuie tot jocul ala cu priviri si zambete.

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

"in momentul in care cineva ii propune sa fie cu acea fata". Eu nu inteleg cum vine asta; altcineva ii propune sa fie cu fata respectiva? Eu cred ca raspunsul cel mai sigur il afli de la el. Si petreceti timp unul langa celalalt, chiar daca in grup alaturi de alti oameni. Asa il ajuti sa se simta mai confortabil in preajma ta si mai scade din anxietatea care duce la timiditate.

Bula
| Bula a răspuns:

Este tot din timiditate!
Comportamentul fiecarui om poate fi ciudat altuia.