| RAY a întrebat:

Un baiat sta dupa fundul unei fete de multi ani,pune o intrebare la care i spun ca e un fel de catelus,el apoi se enerveaza, intrebarea e ce era sa-i raspund? ca e ok?

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Vezi dacă spui lucrurile prea direct!
Fii și tu mai dulce. Ii spui ca greșește, ca nu e bine ce face și ca ar trebui sa se gândească mai bine la viitorul lui etc etc etc.
Pe scurt, data viitoare baga niște vrăjeli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Pãi cam Asta patesc si eu, in general am o parere proastã despre sexul feminin in general, pentru ca ma uit la fel si fel de prostii pe internet.
Oare problema e la mine? Trebuie sa fiu mai dulce? Mai open-minded.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Caracterul femeii îl vezi și din purtarea ei de zi cu zi.

| OldSoul a răspuns:

Asa se intampla cand esti prea direct laughing

Poate ca ai dreptate, insa exprimarea nu e cea mai reusita, iar asta lasa loc de interpretari, si de asta se intampla ca persoanele respective sa o ia ca pe o jignire.

Acum, ce e drept, si eu am mai facut uneori comparatii de acest gen, si nu m-am lovit de astfel de "reprosuri".

Ideal, e ca atunci cand ai de spus ceva de genul, sa incerci sa-i captivezi atentia in prealabil, sa-i explici unde a gresit mai intai, si abia mai apoi, sa aduci aceasta comparatie in discutie.

PS: Sunt sigur ca stiai asta dejalaughing Dar te mai alinti si tu laughing

| RAY explică (pentru OldSoul):

Nu te insori si tu anul asta?

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Slabe sanse, astept nuntile prietenilor mai intai, sa le agat domnisoarele de onoare laughing

| Plato a răspuns:

Pai asa fac catelusii cand te iei de stapanul lor, se enerveaza.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Oricum ai da-o, mi se pare o tâmpenie maximă să stai nu știu câți ani după fundul uneia. Adică pe bune, nu vrea sex, adio. Așa ar trebui să meargă lucrurile

| Csander a răspuns:

Asta e intrebarea ta in urma discutiei pe care ai avut-o cu mine, iar tu te numesti un om serios? Om care ii ajuta pe altii prin intrebarile si raspunsurile lui? Maturizeaza-te, iti petreci prea mult timp pe aici. Curand o sa ne intrebi daca stim daca mai ai hartie igienica in debara.

| RAY explică (pentru Csander):

Ce gluma de rozatoare ametita

| Csander a răspuns (pentru RAY):

Ce anume din tot ce am scris eu acolo ti se pre a fi o gluma? Faptul ca am zis de hartia igienica din debara? Nu era nici o gluma, ai pus o gramada de intrebari fara nici un fel de rost, macar aia ar fi putut fi amuzanta si vazuta ca o ghicitoare.

| RAY explică (pentru Csander):

Mai rozatoare vrei ignor sa stiu?