| sweetgirl13 a întrebat:

Un coleg era indragostit lulea de mine acum cateva luni dar eu nu ii dadeam atentie. acum cand am aflat ca e cu altcineva am inceput sa fiu geloasa si mi-am dat seama ca de fapt il plac. ce pot face sa il recuceresc?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai acum vrei tu si probabil nu vrea el, nasoala situatie, vorbeste cu el poate ai vreo sansa

| LiviuAlan a răspuns:

Ce pot spune? Nu stii ce ai pana nu il pierzi nu? Incearca sa vorbesti cu el deschis.

| OnlineZ a răspuns:

Putem miza pe atuurile cu care natura ne-a inzestrat: frumusete, originalitate, creativitate, inteligenta… Unele dintre noi recurgem la retusari, imbunatatiri, devenim proriile noastre creatoare de imagine… Altele suntem "atente" la ce tip de barbat ne dorim si ne "adaptam" pe principiul "Fa-te frate cu dracul, pana treci puntea", cu riscul ca, pe parcurs, sa ne "pierdem" identitatea de sine. Ce ar insemna asta? Ceva de genul compromisul compromisurilor…Va suna cunoscut?

Metode de a cuceri un bărbat se pare ca sunt foarte multe şi, oricum, acestea depind de inventivitatea şi istetimea feminina. De preferat ar fi ca strategiile abordate sa fie alese, concepute in functie de scopul propus, de intentia avuta. Daca il dorim doar pentru ca vrem sa ne demonstram ca (mai) suntem atragatoare, ne putem folosi de "imagine", o imagine vie, colorata, impregnata de o senzualitate aparte, proprie noua, avand la baza legile atractiei fizice. Si ne folosim, in acest demers, de faptul ca, potrivit studiilor, barbatul ar fi prin excelenta vizuali in relatie cu femeile si pentru a-i atrage atentia este "obligatoriu" sa-i atragi privirea si, odata atrasa privirea, ii poti capta si atentia.
pup!

| adelaadelaadela a răspuns:

Cauza pierduta... Adica pune-te in locul lui. daca un baiat te-ar ignora si apoi cand tu in sfarsit ai gasit pe altcineva, se razgandeste, nu te-ar apuca nervii?

| h3r a răspuns:

De ce nu-l lasi sa-si vada de relatie?
Ai avut sansa.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca e cu altcineva asteapta sa se desparta de persoana respectiva...nu dureaza mult relatiile de genul, daca te place va reveni la tine

| IulianDBI a răspuns:

Simplu, incearca sa vorbesti cu el, si sa ii explici ca nu ai realizat atunci si ca iti pare rau, si ca acum iti place de el, pur si simplu, fii sincera si deschisa, asta e cea mai buna solutie, dar acum depinde si cat are cu fata aceea

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Facati cea ce simti bine dar si sa nu fie decizia ta ci decizia sufletului tau.

| CAMELIA23 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te aranjezi mai mult, sa incerci sa-i captezi atentia, sa vezi care ii sunt reactiile-s-ar putea sa fie cu altcineva strict pentru a vana reactia ta...

| cosmin13612 a răspuns:

Daca esti norocoasa...e cu altcineva doar ca sa te faca geloasa, daca nu...fii mai atenta data viitoare.