| Andreijy2 a întrebat:

Un sfat pentru un băiat care a implinit 18 ani da nu prea a avut experiente cu fetele, si nu stie cum sa se descurce sa poata tina o fata interesata in el, de mic nu prea m-am bagat in seama cu fetele si acum nu stiu ce sa vorbesc cu ele, si am devenit prea rusinos ca sa mai am creativitate, cu oamenii in general ma descurc si chiar ma pricep dar cand vine vorba de fete, e cu totul alta treaba pentru mine

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Sa fii intodeauna tu însuți și să nu-ți abandonezi principiile pentru o fata.
Când vorbești cu o fata te uiți în ochii ei și încerci să abordezi diferite subiecte cu ea.
Sa fii sociabil și să emani energie pozitivă în jurul tau.
Legat de subiecte poți aborda o gama variată de subiecte cum ar fi:pasiunile și interesele fiecăruia,ce face fiecare din voi la școală/servici,despre ce se întâmplă la ora actuala in lume,despre dragoste și nu ar strica sa o întrebi ce-i place cel mai mult la un băiat.
Dar dacă te descurci cu oamenii cred că la fel de bine te-ai descurca și cu fetele, tu doar trebuie să spargi gheata și o să devină totul ușor.
Ca să ții o fata sa fie interesată de tine trebuie sa emani o personalitate puternica in jurul tau, să fii hotărât în tot ceea ce faci în viața, să fii glumeț și să fii un om de treabă fara sa fii un șmecher penibil.
Legat de rusine atunci când vorbești cu o fata e că și cum ai vorbi cu un om obisnuit, nu are de ce sa îți fie rușine și nu trebuie să îți pese de ce crede fata respectiva despre tine.
Daca tot vrei sa te bagi pe fete încearcă să cunoști cat mai multe fete așa fel încât să descoperi cat mai multe tipologii de fete și să nu te oprești numai la fata că până când te însori trebuie să cunoști mai multe fete.

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ghici ce... fetele sunt si ele tot oameni. Poti vorbi despre orice, trebuie doar sa fii atent, sa o studiezi un pic pe tipa in cauza, si sa-ti pliezi discursul pe felul ei de a fi, pentru ca nu toate femeile sunt la fel.

| Violleta2022 a răspuns:

Viata de adult inca nu a inceput, inca esti adolescent asa ca, ai tot timpul din lume sa inveti sa te schimbi intr-un tanar sarmant, invatand sa deschizi gura, sa saluti o fata, sa-i zambesti, sa iesi afara din casa unde stai toata ziua inchis si sa cunosti oameni, sa-ti faci prieteni, sa mergi la petreceri samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Rusine va dispare daca vrei cu adevarat sa agati o fata ce-ti place, fiindca iti iei inima in dinti si i te adresezi, politicos, respectuos si uitandu-te in ochii ei.

Chestia spusa de userul premiat de tine "sa fii tu insuti, sa nu-ti abandonezi princiipiile" este foarte gresita si daca ii urmezi sfaturile ai toate sansele sa ramai singura pe viata, fiindca nici o afta nu va sari pe unul care nu se uita la ele, nu le baga in seama, nu le acorda nici un zambet si nici un cuvant.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfatul este să saluți și apoi să începi să vorbești.