| anonim_4396 a întrebat:

Unde duce o relatie fara incredere? Sa zicem cand unul dintre parteneri si-a pierdut total increderea, dupa ce a fost tradat.
Merita luat totul de la capat?

16 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Daca m-ar trada si as afla de la el ar exista o mica, mica sansa sa il iert, dar ar dura foarte mult sa uit.
Daca as afla de la altii, nu ar mai valora nimic in ochii mei.

| Danysan a răspuns:

O sansa merita oricine dar daca e si a doua oara nu se mai merita.E o vb lupu isi schimba parul da naravu ba... Daca a devenit lup da-i papucii...

| drogh a răspuns:

Daca si-a pierdut increderea, si-o poate recupera daca doreste, dar daca ambitia il trage in jos, nu are nicio sansa. O relatie fara incredere duce la esec.

| Demonull a răspuns:

Merita sa incerci dar sa fii mereu pregatit de dezamagiri altfel cazi de sus..si e rau, rau de tot.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca exista iubire se poate trece peste orice obstacol.
Depinde in ce fel a fost tradat.Banuiesc ca o fi vorba de inselat?thinking
Nu trebuie sa o iei de la capat.trebuie sa iei lucrurile incet, sa incerci sa-ti recastigi increderea.Este foarte greu, dar nu imposibil.
Dar aici conteaza foarte mult caracterul partenerului, orgoliu, relatia dintre voi..etc.

| a răspuns:

Heii. Atâta timp cat exista iubire intre cei doi, merita! Indiferent de trădari, care in acest caz înseamnă înselare, indiferent de gânduri, indiferent de situație, indiferent de rautatile celorlalti, cei doi, care se presupune ca se iubesc, sa nu se lase. Sa lupte cu un scop in plus pentru ei. Sa treaca peste toate. Sa învețe sa.si acorde șanse. Sa se IUBEASCA. Daca nu tine nici de data aceasa, atunci ar fi nevoie de o despartire. pentru ca aceea nu ar mai fi iubire.

| Keith a răspuns:

O relatie fara incredere duce la despartire garantat.Partenerul care a tradat trebuie sa faca tot posibilul ca celalalt sa aiba incredere din nou in el daca il mai iubeste, daca nu, nu se mai merita efortul. Ceea ce construiesti intr-o viata se poate distruge intr-o clipita(increderea). Bafta!

| diavolitadulce a răspuns:

La mine a mers. L-am iertat pentru infidelitate si acum nu se mai ascunde de mine cu nimic. Pana si parolele mi le-a dat fara sa i le cer si il iau prin surprindere si il verific atunci cand se asteapta mai putin, revenind la idee. El a fost dispus de multe pentru o a 2a sansa. Vorbeste cu el si daca vei considera ca merita atunci da. luati totul de la capat, mai ales daca il iubesti. Dar nu uita sa ii mai amintesti din cand in cand ca nu ai incredere in el si asa el isi va da silinta sa isi indrepte greselile si poate chiar si caracterul.

Mult succes in relatie!

| SirGilbert a răspuns:

Parerea mea este ca o relatie incheiata si luata din nou, de la capat, e ca o ciorba pe care o pregatesti, iese foarte buna si o uiti in frigider cateva zile.
Nu mai e buna de nimic.Asa si cu relatiile luate de la inceput.

| Crissu3005 a răspuns:

Rareori o relatie fara incredere merge. De cele mai multe ori daca increderea a fost sfaramata nu mai poate fi lipita inapoi.E mai usor sa iei un obiect nou decat sa lipesti unul vechi.Dar cu toate astea, daca exista dragoste, ar trebui sa lupti.Sansele sunt mici dar asta nu inseamna ca trebuie sa te dai batuta.Viata este o lupta continua.

| tranquilaaa a răspuns:

Încerci să vezi dacă se poate relua acea relaţie. De obicei, sentimentele tale sunt puse în joc si s-ar putea să ieşi mai rănit decât ai fost. Cine te-a rănit o dată, probabil, nu va ezita să se mai joace odată cu sentimentele tale, dar dragostea e oarba şi inimii nu-i poţi porunci. Aşa că, peste voia ta, vei acorda o a doua şansă persoanelor care spune-i că nu le vei ierta niciodată. Şi, chiar şi acei oameni merită o adoua şansă aşa că, să nu-ţi pară rău că i-ai oferit-o chiar dacă te-a dezamăgit a doua oară, tu măcar ai încercat. Baftă! :*

| vinusipaharu a răspuns:

Nu, tradarea e cea mai mare ticalosenie omeneasca.

| MissJJ a răspuns:

NU.
Daca relatia este reluata se chinuie ambii parteneri. Unul este chinuit de frustrari,nemultumiri,gelozie,posesivitate, nesiguranta ca poate va fi iar tradat, iar celalalt de reprosurile pe care i le va aduce partenerul la orice pas gresit.
Mai exact, indiferent ce greseste partenerul infidel (ma refer o greseala banala) care duce la o cearta, ii se vor face reprosuri inclusiv pentru faptul ca a inselat.

| Alexu9696 a răspuns:

Se duce de rapa, mai bine suferi acum decat mai tarziu, treci peste usor, usor

| Phanto a răspuns:

Daca iubesti da. De ce nu? Daca iubesti persoana aceea cu adevarat trebuie sa iti recapeti increderea si sa continui sa iti ceri scuze ca sa vada ca iti pare rau.Iti doresc mult succes si sper sa va impacati si sa ii recastigi increderea

| NickName10 a răspuns:

Tot acolo unde duce si o relatie faar demnitate si onoare (pierdute de fata prin relatii anterioare)...