| Amelia87 a întrebat:

Cine a tradat increderea cuiva, mai merita a doua sansa?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Amelia87 explică:

Nu merita, chiar daca cea care m-a tradat este sora mea? sad

| OnuOnulică a răspuns:

Da, iar daca si a 2-a oara greseste nu mai merita niciodata...
Stii cum se zice fiecare om merita o a2-a sansa happy

| SkyPilot a răspuns:

Daca este vorba de sora ta, trebuie sa lamuriti lucrurile intre voi.
E sora ta, care este alternativa la a ii da a doua sansa? Nu mai vorbesti cu ea? Nu e asa usor.

| danay72 a răspuns:

Trebuie sa demonstreze ca s-a schimbat. Pe situl jw.org sectiunea cupluri sunt date sfaturi utile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încrederea este un lucru greu de castigat, iar odată pierduta, cu greu poate fi recastigata dar, orice om merita o a doua sansa, dar daca te mai trădează încă odată, nu mai are rost sa-l ierti. Iertarea cere multe sacrificii si daca un om apropriat te trădează, un gol imens ti se iveste in suflet si cu greu treci peste.

| Amelia87 explică (pentru anonim_4396):

Am fost tradata de sora mea si nu stiu cum sa trec peste asta... Nu reusesc sa dorm, sa mininc, nu pot sa cred ca a fost in stare de asa ceva sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-ne totusi, cu ce te-a trădat, poate asa te ajutam mai bine.

| SweetMinion a răspuns:

Oricine merita o a doua sansa. Daca vezi schimbari(in bine) dupa ce I-ai acordat acelei persoane a doua sansa inseamna ca acea persoana tine la tine si vrea sa se schimbe daca nu vezi schimbari atunci inseamna ca acea persoana nu tinea la tine indeajuns incat sa se schimbe.

| IRaluca a răspuns:

In general o persoana care ti-a trădat increderea o va face din nou... Iti zic din propria experienta sad Dar totusi incearca sa-i mai acorzi o sansa ca totusi este sora ta. si poate se va schimba.

| GAGAbRIRIel a răspuns:

Nu

| Burada_Malina_1996 a răspuns:

Nu fata mewa

| Nicole_Katy_1990 a răspuns:

Supune-l unui test daca il trece merita a doua sansa, daca nu, nu.

| Violetta_Any_1995 a răspuns:

Sincer nu..sunt sigura ca daca ii dai o a doua sansa o sa o faca din nou