| MartinAlabert a întrebat:

Unde gasesc barbati din aia in costume elegante si politicosi.
As tranversa si oceane ca sa ii gasesc.
In ce tara? Sau mai bine spus in ce locuri se duc?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In norvergia cica sunt cei mai frumosi barbati din lume

| relian a răspuns:

Iti plac barbatii care se imbraca asa? Gasesti multi in state, dar nu stiu ce ti se par asa de nemaipomenti la ei.Multi is imbracati asa ca o cere jobu lor, in rest majoritatea oamenilor prefera imbracaminte mai lejera.Acum politicosi mai toti barbatii in america asa sunt.Adica au o educatie cit de cit, aici oamenii se respecta indiferent cine esti. Daca iti spun ca eram in down town pe acolo stau in general homlessi si vad o tipa traznet, arata de nu se putea plimba catelu pe afara, deodata trece un homless si ea il opreste si sta de vorba cu ala, il intreba ce face cum sta, daca se simte bine etc laughing am ramas cu gura cascata zic oare visez.Asta sa ntimplat la inceput cand venisem eu pe aici.Deci asa is majoritatea americanilor nu-s figuranti nici femeile nici barbati. Poate alea de pe la tv care nu-i nimic de capu lor alea da ce figuri pe ele.Eu vorbesc de femei barbati din lumea reala cu arenjati nu maimutoi de la tv laughing iar barbatii is asa cum spui tu, nu stiu au asa un farmec al lor aici ai dreptate.Or fi asa ca asa is crescuti de mici.Deci daca poti traversa oceane ce spui gasesti, dar nu te gandii acum ca aia is milionari laughing

| MartinAlabert explică (pentru relian):

Ma intreb daca in Anglia sunt barbati eleganti cu accent britanic.
Sunt innebunita dupa ei, dupa barbatii in costum, dau un aer barbatesc si elegant si nu neaparat sa fie bogat dar sa fie gentleman cu mine. Si accentul britanic mi se pare sexy.
Urasc imbracamintea sport la barbati.
Si eu ma imbrac elegant cu toace de 15 cm de imi cad picioarele dar totusi ma tin dreapta, nu cred ca costumul e atat de incomod.

| MartinAlabert explică (pentru relian):

Si stii de ce nu vreau sa merg in state is geloasa pe femeile frumoase mereu fac competitie cu ele, nu suport sa le vad "eleganta, finetea" dar la mine o suport.
Nu sunt rea si nu fac competitie in mod direct.
Rod in mine si ma imbrac mai frumos ca ea.
Is foarte sigura pe mine dar asa is femeile laughing

| MartinAlabert explică (pentru relian):

Dar in ce locuri obisnuiesc sa se duca ca vreau aa fac cunostinta cu ei nu doar sa ii privesc pe geam.

| relian a răspuns (pentru MartinAlabert):

Pai se duc la joburi draga, de aia se si imbraca asa la office in general de orice natura asa este politica la companiile de aici, deci iti zic ei cum sa te imbraci la munca.Si daca lucri sa zic la un complex de apartamente si esti ori manager ori asistent ori unu de acolo care inchiriaza. Apoi is diverse joburi de offce aici.Deci oriunde e munca de birou aia asa merg imbracati.Restu acasa se imbraca lejer.In rest de cum spui respect politicosi asa sunt mai toti indiferent cum se imbraca.Ce sa zic vino in america si gasesti tu navea grija

| relian a răspuns (pentru MartinAlabert):

Aia din Anglia is mascarici, eu cand ii aud mor laughing unde pui cas si figuranti.Am inteles ce spui tu dar am mai vazut postari deale tale si din ce spui nai nici tate nai nici fund,dar se pare ca esti f pretentioasa laughing deci in america nu conteaza cum esti, adica esti f frumoasa si ce daca, tu crezi ca aici barbatii isi aleg femei dupa frumusete? Nu e ca si acolo in UE aici astia au alta mentalitate, gandesc altfel isi aleg femei nu dupa cum arata mai mult dupa siguranta, dupa seriozitate, dupa inteligenta si chestii de genu asta.Accentu britanic vai mama mea mai degraba prefer romana sincer iti zic laughing iar costumu daca il porti o zi la munca crede-ma ca il lasi acasa sau daca iesi undeva.Sint si unia care poarta intruna dar mie nu mi se par nu stiu ce nemaipomenit.Sa faci cunostinta cu ei pe net sau unde anume? Sai cunosti trebuie sa te invarti pe unde se invart si ei, sau poate la o sala de gim, sau undeva unde se alearga pe afara, sau la un job ceva.Si aici astea de la ofice se imbraca la fel fusta obligatoriu iar incaltari ce vrei tu.

| relian a răspuns (pentru MartinAlabert):

Nu vrei sa mergi in state pentru ca nu ai cum, nu poti laughing nu ca nai vrea.Si dupa cum am spus femeile frumoase nu le vezi numai in joburi de genu asta ofice astia nu angajeaza pe criteriu ca arati bine, americanii nu-s europeni, astia au alta mentalitate, te angajeaza sa-i faci bani nu sa te tina de tablou laughing apoi patronii nici nu-i cunosti niciodata indiferent cit ai lucra la o firma cine stie pe unde or sta pe unde or bantui.Aici is companii mari nu-s tigai ca acolo laughing deci criteriile de angajare au la baza nu aspectu fizic, ci ce stii sa faci. daca unu vrea sa faca sex cu cineva se oate duce la bar si agata acolo, nu trebuie sa faca sex cu angajaztii ca daca il stie careva il da afara laughing asa ca angajarea se face mai pe cinstite aici decat in europa.Gata ca ma pun sa dorm, maine ma duc la munca. Spor la ce cauti.

| MartinAlabert explică (pentru relian):

Tu unde muncesti?

| relian a răspuns (pentru MartinAlabert):

Eu muncesc pe unde gasesc laughing unde sa muncesc la jobu care il am,dar stai linistita ca nu is la ofice nici nu imi place astfel de munci,nu sunt soarece de casa laughing Acum mai nou se pare ca imi place sa nu prea mai muncesc laughing parca munca e facuta pentru tractoare asa mi se pare laughing dar nu prea ai incotro, mai ales aici nu te tine nimeni daca nu muncesti, nici parintii pentru ca poti avea loc de munca, deci care nu vrea ajung pe strazi laughing Unde pui ca nu imi place sa ma imbrac in costum, sincer nici nu am asa ceva, am avut cindva cand eram in RO dar nul purta nimeni laughing ma imbrac mai lejer sa ma simt bine.Dar tu cu ce te ocupi doar asa cu pantofii cu toc inalt si stiu si eu cu ce altceva? Si citi ani ai daca poti sa spui.

| mihaY2 a răspuns (pentru MartinAlabert):

@Pascal Michel

| FaraNumePls a răspuns:

La birou

| 拉维尼亚 a răspuns:

In Japonia si Coreea.

| 拉维尼亚 a răspuns:

In Japonia si Coreea

| Forex a răspuns:

Daca vrei asa barbati trebuie si tu sa fii o femeie pe masura.

| Danutz_Nicusor_1994 a răspuns:

Daca vrei si esti fata intradavar te pot ajuta eu eu sunt barbat la patru ace