| butt3rfly16 a întrebat:

Unul din fostii mei prieteni m-a cautat din nou, a incercat sa se dea bine pe langa mine, sa ma impresioneze zicandu-mi ca s-a schimbat si ca poate ne mai putem acorda o sansa.La inceput nici nu am vrut sa-l bag in seama pentru ca si-a batut joc de mine cu un an in urma si am suferit mult din aceasta cauza.Am mai iesit cu el, am fost impreuna la o petrecere si m-am jucat putin cu el pana cand el s-a saturat si a vrut sa ma lase in pace.M-a deranjaaat foarte tare faptul ca m-a lasat de-o parte, ba chiar m-a durut.Mi-am dat seama ca poate daca il mai lasam sa se apropie putin de mine as fi regasit ceva din acele sentimente care le-am avut pentru el.Acum nu ma mai cauta, nu mai da niciun semn iar eu nu pot sa nu ma gandesc la el.
Nu stiu daca merita sa astept sa vad ce face sau sa incerc sa nu ma mai gandesc la toate cele intamplate, tinand cont ca dupa ce a vazut ca nu merge la mine, a incercat si in alta parte fapt ce m-a durut si m-a facut putin geloasasadCe ar trebui sa fac si ce ar trebui sa inteleg din comportamentul lui?!cryingMultumesc frumos. Funda happy

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Iti spun eu scopul : scopul lui a fost sa demonstreze (fie lui, fie prietenilor - ca baietii mai au ambitii d'astea idioate mai ales la varsta adolescentei) ca esti la mana lui.
Ca te poate avea cand vrea, chiar si dupa ce si-a batut joc de tine.winking
Sau in cel mai bun caz, a crezut ca te vrea inapoi si cand a vazut ca poate chiar exista sansa asta...si-a dat seama ca a fost doar un moft.
Oricare din variante e, tu ar trebui sa consideri ca nu mai exista DOAR din perspectiva faptului ca si-a batut joc de tine o data (dupa cum o spui tu cu gurita ta ).

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Comportamentul lui lasa de dorit... uita-l

| neutrino a răspuns:

Tu te dai mareata dar se pare ca inca mai tii la el. Si nu putin. Esti pe cale sa faci o mare greseala. El si-a atins scopul.

| butt3rfly16 explică (pentru neutrino):

Si cam care ar fi acel scop?

| Vix999 a răspuns (pentru butt3rfly16):

Iti spun eu scopul : scopul lui a fost sa demonstreze (fie lui, fie prietenilor - ca baietii mai au ambitii d'astea idioate mai ales la varsta adolescentei) ca esti la mana lui.
Ca te poate avea cand vrea, chiar si dupa ce si-a batut joc de tine.winking
Sau in cel mai bun caz, a crezut ca te vrea inapoi si cand a vazut ca poate chiar exista sansa asta...si-a dat seama ca a fost doar un moft.
Oricare din variante e, tu ar trebui sa consideri ca nu mai exista DOAR din perspectiva faptului ca si-a batut joc de tine o data (dupa cum o spui tu cu gurita ta ).

| Addie67 a răspuns:

Si eu am avut aceias problema cu un baiat prima data si-a batut joc de mine,niste prieteni de al lui ma combinat cu el si am zis sa nu fiu eu fraiera lui si mi-am batut si eu joc de el spunandiu ca-l iubesc ca-i viata mea si dupa aceea m-a facut geloasa,eu a doua oara chiar ca m-am indragostit de el si eram foarte fericita,si pana la urama l-am intrebat si a refuzat,dupa o sap. a zis catre mine daca vreau sa fiu cu el prima data am refuzat fiindca stiam ca vrea sa-si bata joc de mine,pana la urma am fost cu el si m-am vazut cateva zile cu el, dupa aceea nu am mai putut sa ies si ne-am despartit si a zis catre mine ca el nu vroia sa ne despartim dar deja a auzit prea multe zvonuri despre mine si ca lui ii pare rau ca eu sunt sufletut lui sunt iubirea lui, si cand am iesit afara niste baieti mi-au zis ca el doar isi batea joc de mine, asa ca nu are rost, sincer sa fiu asa sunt toti baieti nu este nici unul perfect

| Dariusuu a răspuns (pentru Addie67):

Din ce ai scris tu aici, tu nu vrei o relatie.

Adica ziceti ca sunteti impreuna si va bateti joc unul de altul?

Cred ca amn 2 ati vrut sa incercati ceva nou. Si nu va iesit.Nu asta inseamna sa fi intr-o relatie.

Cat despre baieti, trebuie sa i intelegi defectele.

| Addie67 a răspuns (pentru Dariusuu):

Pai nu stiu eu nici un caz nu vroiam, dar dupa acea m-am indragostit de el, si el si-a batut joc de mine si am zis sa nu fiu si eu fraiera lui si mam combinat cu el a 2 oara si am zis ca gata imi bat si eu joc de sentimentele lui cum a facut el cu mine.

| homosapienbone a răspuns:

Ca ar trebui sa-ti bati capul cu altcevahappy