| anonim_4396 a întrebat:

De cand ai computerul, ai incercat sa stai fara el cel putin o saptamana?
Lasam la o parte persoanele care lucreaza in domeniuhappy

35 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Am stat si mai mult mai ales cand aveam ex pe la scoalahappy

| hândel a răspuns:

La mine nu-i problema. Oricum, sunt zile in care nu-l deschid, dar si saptamani in care nu-l opresc. Uneori intru pe net, alteori doar vizionez un film, mai creez ceva pe vreun program. Nu-s dependent de pc, doar ca este cel mai supus tovaras la plictiseala. happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu am incercat neaparat... S-a nimerit... De obicei daca plec la munte si stau vreo 3-4 zile cand ma intorc nu mai vreau sa vad calculator in fata.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

2 luni. Caci am avut de calatorit prin proiecte.
Dar sa vin acasa si pur si simplu sa nu-l deschid? Da... Cand stiu ca nu astept niciun mail, fac altceva (cant de cele mai multe ori).

| Cryssy a răspuns:

Pai.am incercat.si am si reusitwinking... pot sa stau fara calculator si net...

| xibalba a răspuns:

Da, am rezistat mai mult de o saptamana, dar imi e destul de greu, pentru ca imi e singura sursa de informatii. De pe laptop comunic cu prietenii, aflu noutati in orasul meu, aflu vremea, aflu practic tot ce ma intereseaza. Totusi... din cand in cand sunt binevenite si pauzele...

| inna a răspuns:

Da am incercat, dar nu o saptamana doar 3 zile am rezistat laughing

| arysa a răspuns:

Am stat 3 saptamani fara calculator pentru ca am fost la tara si nu i-am simtit lipsa big grin

| Gabry a răspuns:

A trebuit sa indur si eu o saptamana, pentru ca nu mergea netulsada fost cam greu!
De buna voie nu cred ca as putea!

| Psihoyounger a răspuns:

Nu cred ca as putea. Am stat 3 zile si deja imi lipsea. Fizic, putem sta fara ca doar nu e mancare sau apa, insa subconstienul ne spune ca trebuie sa stam la calculator. Corpul s-a obisnuit cu "doza" zilnica de calculaator si ii este greu sa stea fara.

Psihoyounger

| JackieSue a răspuns:

Vara trecuta am fost intr-o tabara.Am stat 1 luna si 1 saptamana acolo(fara computere si doar un Tv in cantina). Nu mi-a fost greu pentru ca in fiecare zi ma distram cu prietenii, aveam ce face, dar daca nu erau ei probabil ca n`as fi rezistat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cand am fost plecat din localitate atat si cand nu mi-a mers calculatorul.

| Casiana a răspuns:

Sincer nu...Cred ca este ceva indispensabil pentru o persoana care l-a avut ceva timp! O seara buna in continuare!

| Brigitta a răspuns:

Eu am stat fara calculator 2 saptamani cand am fost plecata in vacanta big grin Nici nu mi-a venit in minte internetul laughing

| Orannginna a răspuns:

Cel mai mult am stat 1 luna! happy

| Mina a răspuns:

Nu as reusi sa stau fara el. Lucram de dimineata de la 8 pana seara la 9-10 si cand ajungeam acasa imi gaseam timp sa il aprind! Si dimineata, inainte sa plec la munca il aprindeam si bagam muzica, de altceva nu aveam timp laughing.

| Viuvi a răspuns:

Hmm...da..am stat ca am plecat la tara laughing si bine mi-a parut...atata timp cat stau acasa tentatia e mare..pentru ca altceva nu prea am ce face in casa tongue

| FearNoEvil a răspuns:

Am stat 5 zile fara, in concediu... si ce bine a fost! Liniste si pace. big grin Dupa aia m-am intros acasa si s-a ales praful de linistea mea. sad

| Guitarlove a răspuns:

Da.Am rezistat si 2 saptamani, ba chiar mai mult! happy

| bluerose a răspuns:

O saptamana? N-am rezistat o zi...laughing

| Lary a răspuns:

Daca sunt departe de el rezist si 3 saptamani, dar daca sunt aproape de el nu rezist nici macar o zihappy

| VladDu a răspuns:

Pot sa rezist si toata vara fara el dar cand incepe scoala nu prea.

| annda a răspuns:

Da. Adica asa fortat cand plecam pe undeva si nu caram si laptopu dupa mine.big grin

| anaid a răspuns:

Da am stat o saptamana fara pc...cand am fost in tabara... ce sa fac cu un pc acolo daca trebuia sa merg la un km de tabara sa am semnal?laughing

| 1968 a răspuns:

Depinde de net!

| Mitss a răspuns:

Dap am rezistat 2 saptamanalaughing)... dar nu din initiativa propie doar pentru ca nu mergea si a fost la reperatcrying.oh go on

| ZapaciLaa a răspuns:

Calculatorul il am de trei ani si vara trecuta nu am stat deloc la calk

| adrian91 a răspuns:

Il am de 2 ani.
am stat 2 luni fara sa intru deloc pe el.
si multe saptamani nu am intrat, cu toate ca aveam ce face pe el daca intram numa noh...
nici parintii nu m-au oprit nici odata, dar cam strica daca stai tot timpul la el.
mai trebuie sa se odihneasca si creierul...

| marya_1942 a răspuns:

:OOtongueffff...mult prea mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O săptămână?
Nu, cel mult o zi.
Trebuie să-mi verific gmail-ul și implicit intru zilnic pe net.
Pa, pa.