| Maria2432 a întrebat:

URGENT! Am avut 3 contacte sexuale protejate, primul contact a fost protejat iar după s-a spălat, al 2-Lea din nou protejat doar ca,după m-am mai jucat puțin și am șters cu mana și am băgat o puțin fără prezervativ,o data în fata și o data în spate,nu adânc deoarece îl durea,nu prea cred ca a avut preejacularea deoarece nu se putea concentra sa se simtă bine și pe durere, menționez ca eram în ultima zi de ciclu, adică pe 26 având ovulația și pe 27 ultima zi,sunt șanse sa fiu însărcinată? După am mai avut un contact sexual în aceiași zi toate doar ca ultimul protejat, prezervativele toate fiind verificate, pilulă de a 2 zi trebuie luata doar în cazuri de urgenta când ejaculeaza, simt ca dacă as lua-o as face mai rău, DAU FUNA!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Pastila de a doua zi este o metoda contraceptiva de URGENȚĂ, care se ia numai in cazul contactelor NEPROTEJATE, sau PROTEJATE, unde s-au întâmpinat accidente, când este sigura posibilitatea unei sarcini! Pastila de a doua zi da tot organismul peste cap și îți dereglează menstruatia rau de tot, pentru ca se ia, NUMAI in cazuri de urgentă, nu la jocuri de genul. De ce sa îți aduci rau in organism fără sa se puna problema de o posibila sarcina, nu înțeleg.
In cazul tau NU este posibila o sarcina. V-ați jucat și atât. Cu toate astea, actul sexual se termina atunci când are loc ejacularea. Dacă începe alta partida, se pune alt prezervativ și tot așa. Asta e joaca de copii ce faceți voi. Dacă este prietenul tau, du-te la medicul tau ginecolog și alege-ți metoda potrivită de contracepție pentru tine și poți lasă prezervativele, mai ales ca vreți sa încercați fără, ca tot va jucati fără.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La modul cum scrii si fara sa pui o intrebare, ori esti speriata ori nu ai fost satisfacuta pe deplin.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate si sperma nu a ajuns in vaginul tau, nu este cazul sa-ti problema ca ai fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți zic sa stai liniștită..sigur ești gravida...dar dacă ești pesimista.îți poți face oricând în test de sarcina,.

| Maria2432 explică (pentru anonim_4396):

Sigur ești sau sigur mu ești?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria2432):

Scuze,vina mea, sigur nu ești totuși te ai cam protejat. femeile au câteva zile în care pot rămâne gravide, când sunt la ovulație, daca ai făcut protejat in perioada aceea poți să stai liniștită...ai zis că pastila de a doua îți dă pofta sa o faci mai rău?