| Maria2432 a întrebat:

URGENT! Am făcut sex protejat cu 4 zile înainte de ovulație,sexul a fost protejat,cu niște penetrării,a scos-o înainte sa ejaculeze, am verificat prezervativul sa nu fie spart trăgând de el în jos, nu a curs nimic.sex am făcut pe 23 octombrie iar ciclul a venit cu o zi înainte de ziua programata adică pe 11, ciclul meu tine 30 de zile.Ciclul a ținut normal 5-6 zile, 1 zi neffind abundenta deoarece a venit pe timp de zi iar următoarele zile destul de ambundet cu cheaguri, iar zilele 5, 6 pe sfârșite,după ce mi-a trecut ciclul am avut niște dureri de stomac și m-am simțit destul de balonata,menționez ca m-a durut abdomenul câteva zile din cauza faptului ca am făcut sport,după a persistat,dimineața având niște deranjari la stomac,nu sunt constipata, nu am dureri de sâni sau vărsături, grețuri.Fiind paranoica când m-am pus pe spate simțeam cum se mișcă burta dar erau doar mușchi și când infingeam degetele simțeam ca bate ceva, dar mi-am dat seama ca era pulsul meu.Tin sa menționez ca am mai avut un contact sexual pe 10 septembrie, ciclul a venit pe 13 septembrie aproximativ cum crezusem, având ciclu ambundent și cu multe cheaguri și a ținut tot în jur de 5-6 zile, pot fi însărcinată? MULȚUMESC! DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ai avut sex protejat cu prezervativ, nu ai cum sa fii insarcinata, dar ce ar trebui sa te ingrijoreze cu adevarat, sunt cheagurile de sange pe care le ai in timpul menstruatie si care NU sunt normale, denotand o problema existenta a aparatului reproducator (posibile chisturi ovariene, fibroame sau tumori uterine).
Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog si sa faci ecografie sau RMN la pelvis, pentru a se vedea natura problemei de care suferi.
Sanatate maxima!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cică sexul a fost protejat cu niste penetrări, dracu sa va ia de tîmpitilaughing

| Anna71 a răspuns:

NU.