| Maria2432 a întrebat:

URGENT! Am făcut sex protejat cu 4 zile înainte de ovulație,sexul a fost protejat,cu niște penetrării, a scos-o înainte sa ejaculeze, am verificat prezervativul sa nu fie spart trăgând de el în jos, nu a curs nimic.sex am făcut pe 23 octombrie iar ciclul a venit cu o zi înainte de ziua programata adică pe 11, ciclul meu tine 30 de zile.Ciclul a ținut normal 5-6 zile, 1 zi neffind abundenta deoarece a venit pe timp de zi iar următoarele zile destul de ambundet cu cheaguri, iar zilele 5, 6 pe sfârșite,după ce mi-a trecut ciclul am avut niște dureri de stomac și m-am simțit destul de balonata,menționez ca m-a durut abdomenul câteva zile din cauza faptului ca am făcut sport,după a persistat,dimineața având niște deranjari la stomac, nu sunt constipata, nu am dureri de sâni sau vărsături, grețuri.Fiind paranoica când m-am pus pe spate simțeam cum se mișcă burta dar erau doar mușchi și când infingeam degetele simțeam ca bate ceva, dar mi-am dat seama ca era pulsul meu.Tin sa menționez ca am mai avut un contact sexual pe 10 septembrie, ciclul a venit pe 13 septembrie aproximativ cum crezusem, având ciclu ambundent și cu multe cheaguri și a ținut tot în jur de 5-6 zile, țin sa menționez ca nu am mai avut dureri de stomac iar în luna decembrie a venit din nou pe 11 e puțin mai deschis dar nu a curs puțin a curs destul de bine fiind prima zi,(durerea sânilor persista pe toată perioada unei sarcini?) DAU FUNDITA, MULȚUMESC MULT!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Indeplinesti toate conditiile pentru a NU fi insarcinata.
Sexul a fost protejat si nu s-a produs vreun accident(nici nu mai treuie mentionat ca nu erai in perioada fertila, pentru ca nu are sens, avand in vedere ca totul a fost facut,, ca la carte") si menstruatia a venit cand trebuie.
Mai ales, ai avut 2 sau chiar 3 menstre, din ce am inteles, de la acel,, incident" de care iti este tie frica. Pulsul fatului il auzi dupa 6-8 saptamani numai la consultatia cu ultrasunete. Asta este paranoia pura. Cand citesti simptome pe internet, dupa simti ca le ai pe toate. Se intampla sa fii balonata, se intampla sa fii deranjata la menstruatie, nu esti prima, nici ultima. Chiar daca aveau dureri de sani si cateva senzatii de greata, nu insemna ca esti gravida.
Simptomele sarcinii se iau mult prea in serios, in viata de zi cu zi si asta e gresit. Plus, nu toată lumea are aceleasi simptome in sarcina.
Parerea mea este sa te documentezi mai bine pe internet despre conceptie si despre menstruatie, pentru a iti cunoaste corpul.
Este 100% normal sa ai cheaguri, sau sa fie culori diferit.
Stai linistita, si, in loc sa iti obosesti mintea cu 100 de probleme imaginare, documentează-te mult pe internet, dacă esti in masura sa faci sex, ar trebui sa detii toate informatiile. Asta este spre binele tau.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la ginecolog sa te consulte, nu esti insarcinata dar ai dereglari hormonale, ce varsta ai?