| JetBlueJet a întrebat:

URGENT
Am nevoie de cat mai multe metode de descuiere a usii pe dinauntru straight face
*Nu ma prea pricep sa descui cu cheia...si din greseala am rupt cheia in usa (in final am reusit sa scot si celalalt capat care a ramas blocat),apoi am intrat in casa pe geam.
Problemele sunt ca nu gasesc celelalte chei de rezerva, telefonul mi-e stricat si nu pot suna pe nimeni, nu imi cunosc vecini iar parintii vin la ora 4/5, sora mea pe la 14:30.
Ce sa fac? sad

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu stii un lacatus, poti suna la 112, ei stiu lacatusi, sau la Enel, au lansat de curand o oferta complexa, in care au si optiunea asta, de a veni o echipa care rezolva aspecte de genul asta, plus ca ei de obicei au si autospeciale cu scari, pentru interventii la inaltime - stalpi de iluminat, bransamente electrice, etc.

| RAY a răspuns:

Sa stai calma ca vor veni ei acasa si vor gasi ei cheile, alta data fi mai preacuta

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Dar nu vreau sa ma certe ca-i tin la usa sad

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Pai cauta cheile alea in casa, poate le gasesti, ce varsta ai?

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Am 17 ani.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca o bucata o cheii a ramas blocat, probabil nici sora ta nu va putea deschide usa.
Chemati un lacatus, si va stii ce sa faca.Sau e timpul sa-ti cunostii vecinii! Cred ca trebuie scos,, butucul'' de la yala, scoasa bucata de cheie si remontata.

| JetBlueJet explică (pentru Fatamuntilor):

*Nu vreau sa se faca o asa mare harmalaie din cauza mea. straight face
Am reusit sa scot bucatica ce s-a blocat.
Acum trebuie sa descui usa si nu stiu cum.

| Oana92 a răspuns:

Cata drama...

| JetBlueJet explică (pentru Oana92):

Ma gandeam ca o sa ma certe mama laughing

| alexandrualind a răspuns:

Sa mai cauti cheile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culca-te!

| RorySan a răspuns:

Dar nu fiecare din casa are cate o cheie?
Cam asa ar trebui

| JetBlueJet explică (pentru RorySan):

Eu am pierdut-o pe a mea.
Dar a venit in final mama cu cheia ei. happy

| RorySan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Pai vezi nu aveai de ca sa iti faci griji.
Nu cred ca te-a certat asa tare.
Va face inca o copie si gata.
Nu te mai panica asa.
Bafta in continuare.
Si ai grija cand vei mai deschide de acum. happy

| JetBlueJet explică (pentru RorySan):

Nu m-a certat deloc.
Cred ca usa are o problema caci nici la ea nu se deschidea.