| Abigaile a întrebat:

Buna va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi am avut mancarimi in zona intima mama epilat si au trecut acum iarasi m-am epilat degeaba nu au trecut si ma manance tare m-am scarpinat odata asa mai tare si acum ma tot doare si ssssimt ca sunt iritata m-am spalat cu ce-ai de musetel degeaba a trecut putin. ( o spalatura doar) si simt ca ma mananca acolo in fund -vagin! va rog fara (vibrator, iti trebuie pl) si ciclu trebuie sa vina peste 2 saptamana. am o scurgere galbena asa ca si cremaoff doamne ce sa fac am 14 ani (virgina) fara ginecolog adica nah la 13-14 ani ginecolog in fine ajutati-ma

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai crezut că dacă te epilezi, trece mâncărimea?
Te-ai înșelat. Spală-te cu apă caldă (o linguriță de bicarbonat la un litru de apă), tamponezi zone (nu freci că te iriți și mai tare!) și aplici un unguent luat de la farmacie (pe bază de clotrimazol ori un gel după epilat).
Pe cale orală poți lua Metronidazol, ai o infecție.
Sănătate.
Pa, pa.

| alinnephilim a răspuns:

Aftershave laughing