| moraru2018 a întrebat:

Urgent! Pot să fiu sau nu însărcinată, va rog ajutati-ma!
Pe 19 decembrie am avut contact sexual neprotejat, iubitul meu nu a dat drumul în mine. Pentru a mă orienta cu data ciclului menstrual mă folosesc de calendar. Eram la perioada cu posibilitate medie pentru sarcina. Menționez, în acel calendar există 4 perioade pentru o posibilă sarcina: mare, foarte mare, medie și redusă. Ei bine eu eram la medie. Ciclul trebuia să inceapa pe data de 2 ianuarie, a inceput de pe 29 decembrie seara și a durat până pe 31-1. În cantități foarte mici în comparație cum îl am de obicei. Ieri și azi au fost mai mult eliminări maronii. Simptome de sarcina nu am, test am făcut și a ieșit negativ, cu toate că am înțeles că testul trebuie de făcut dimineața pentru un rezultat concret. Ei bine nu am respectat asta. Deci întrebarea mea este: pot fi însărcinată sau nu? Poate fi răceală sau vreo infecție? Nu vreau răspunsuri de genul: "Mergi la ginecolog"

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
In cazul tau: 19 dec + 21 zile = 9 ianuarie 2019
Deci, dupa 10 ianuarie, poti face testul.

| Andreeush a răspuns:

Mai fa un test. Altceva nu stiu ce ai putea face daca la ginecolog nu vrei sa mergi.