| DannySteel a întrebat:

URGENT! Se poate iesi cu pasaport provizoriu din tara?

Răspuns Câştigător
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Deci pasaportul provizoriu e valabil doar 1 an. Sunt unele tari arabe care nu te primesc cu pasaport provizoriu. Iti trebuie pasaport de minim 5 ani. Acuma depinde unde vrei sa te duci cu el. In UE poti sa pleci doar cu buletinul.

2 răspunsuri:
| Licurici_1572 a răspuns:

Pai ce altceva poti sa faci cu el?raised eyebrows
sigur ca poti iesi.

| wallypif a răspuns:

Daca-ti trebuie obligatoriu pasaport presupun ca doresti a plec mai departe de tara asta. Prin tarile apropiate noua il poti folosi, in altele tot apropiate noua nici nu-ti trebuie pasaport insa daca doresti a te-ndeparta mult mai departe de Romania fa-ti un pasaport electronic. Cel electronic are mai multe file pentru viza, e valabil 5 ani fata de asta, doar 1 an, iar unele state nu accepta decat electronic deoarece sunt mai multe elemente de securitate in el.