| anonim2533 a întrebat:

Urgent va rog...
Iubitul meu m-a penetrat pentru prima oara, m-a dezvirginat dar n-a folosit prezervativ. Are penisul 18 centimetri, si mi-a spus ca a intrat mai bine de jumatate.
Mi-a spus ca in ziua aia n-a facut ****, si si-a sters penisul cu un prosop cand s-a udat(lichid preejeculator).
Nu stiu ce sa fac si mi-e frica, nu vreau sa raman insarcinata...mentionez si ca n-am ciclul la timp niciodata, vine in date diferite mereu.
Dau funda, ajutati-ma ca mi-e frica

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este unanim acceptat de catre toti medicii si specialistii sexologi care lucreaza in acest domeniu, atat ideea cat si convingerea ca sexul de dezvirginare trebuie sa fie executat/practicat numai cu folosirea prezervativului. Fiindca exteriorul prezervativului este acoperit cu lubrifiant acest fapt usureaza foarte mult penetrarea si durerea resimtita este incomparabil mai mica fiind de doar 1/3 sau 1/4 fata de durerea resimtita in cazul in care nu este folosit. De asemenea prin folosirea prezervativului, dispare si pericolul de a ramane insarcinata dar si cel de a fi infectata cu vreun BTS. Sanatate!

5 răspunsuri:
| Marius925990 a răspuns:

Stai linistita. daca nu si a dat drumul in tine nu vei pati nimic. lichidul ala preejaculator poate contine spermatozoizi doar daca s-a masturbat inainte de contact si nu a urinat(nu e cazul la tine) si chiar daca era continea e o sansa foarte mica sa se intample ceva pentru ca trebuie indeplinite concomitent multe conditii. sa fii la ovulatie, sa isi fi dat drumul inauntru, tu sa fii cat mai uda ca sa se poata deplasa spermatozoizii si tot nu sunt sanse de 100%. gandeste te... unii se chinuie sa aiba un copil iar tu abia daca indeplinesti vre una din conditiile de mai sus

| anonim2533 explică (pentru Marius925990):

Eram foarte uda... sad

| Marius925990 a răspuns (pentru anonim2533):

Stai fara grija. daca de la ultima menstruatie sunt mai mult de 20 zile sau mai putin de 10 zile este ok

| anonim2533 explică (pentru Marius925990):

Nu imi vine la timp... ultima oara mi-a venit luna asta pe 5. Mi-e foarte frica

| Badboi a răspuns:

Uuuuuuu..cineva sa dezvirginat laughing) cum te simți? laughing