| anonim_4396 a întrebat:

Am o urgenta ..Azi am avut contact sexual protejat, iar la al doilea numar s-a rupt prezervativul undeva mai jos de cap cu 5 cm.A fost doar un punctulet mic negru, initial am crezut ca e o scama dar nu arata ca e rupt ptc chiar ne oprisem sa vedem ce e.
PS: am folosit durex
Nu am simtit sa curga ceva.Nu a fost mult lichid dar sunt speriata ptc nu stiu daca trebuie sa iau sau nu pastila.
PS: sunt in perioada fertila.
Cand l-am verificat nu era umed sau altceva, nu parea sa fi iesit lichid spermatic.L-am umplut cu apa si asa ne-am dat seama ca e spart in punctul respectiv.

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Daca acel punct este departe de varf si partenerul tau, nu a ejaculat (inca), atunci nu sunt sanse sa fii insarcinata. Data viitoare, fa acelasi lucru cu apa si verifica prezervativul cat de des posibil.

| 2EXA a răspuns (pentru Nemessys):

A ejaculat.Dar a fost al 2-lea nr. Si nu credem ca a ajuns pana acolo.