| oAnonim a întrebat:

Va dau un sfat baieti happy >- Am avut o relatie cu iubita mea(prima dragoste pentru amandoi) de 5 luni , dar intr-o dimineata mi-a dat un sms ca ii este mai bine singura si ca nu mai vrea o relatie,atunci eu m-am suparat si in aceeasi zi am intrat intr-o alta relatie si nu am mai bagat-o deloc in seama pe fosta.
Dupa 9 zile , (in dimineata asta) fosta iubita mi-a dat un sms si mi-a zis ca vrea sa uitam totul , ca vrea sa fie totul ca la inceput si ca fiecare am invatat din greselile proprii si nu le vom mai repeta , si ca nu simte ca exista fara mine,ceea ce m-a inmuiat foarte mult ca doar pe ea o iubesc ,asa ca m-am despartit de noua iubita si am revenit iar la fosta,care este viata mea. Ce trebuie sa intelegeti voi : cand va despartiti,nu o mai bagati deloc in seama , ca ii starniti dorul si vede ca puteti si fara ea,ceea ce o face sa va doreasca si mai mult ! Iubita mea este foarte orgolioasa si a lasat pana la urma orgoliul,doar dati timp cand va despartiti.A.Si nu intrati intr-o alta relatie cum am facut eu,ca pe urma cand iesiti in pauze striga toti dupa voi,ieri cu alta azi cu alta? Dar a zis iubita mea"si ce va intereseaza pe voi , s-a intors la mine love struck" deci , lasati timp liber persoanei iubite si se va intoarce la voi winking

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Stii ma gandesc ce viata era ea pentru tine. cum spui tu.Nu mai spune cuvinte de genul, pentru ca sunt foarte pretioase. Daca tineai cu adevarat la ea nu mrgeai chair dupa ce s-a despartit de tine, la alta! Sufereai si plangeai...Oke! Eu m-as simtii super urat daca as fi fos tin locul ei. adica ii arati ca nu-ti pasa si mergi la alta, apoi ii dai jet la aia.O fata nu trebuie folosita, dar ma rog, sa ajung unde vroiam.Si in locul tau m-as simti foarte nasol cum am spus mai sus, "o iubesti" si mergi la alta, daca o iubeai nici macar din gelozie, orgoliu, sau altele nu aveai nicio scuza sa mergi la alta fatahappyMai ales dupa 1 zi, te intelegeam dupa cateva saptamani ca incet incet disparea iubirea daca te-a parasit. whatever...

| DNSK a răspuns:

Buh.asta o stiam de mult. si u aici ai avut o bafta cam mare ca s-a intors! de obicei nu se intorc! fie gasesc pe altu, fie se plictisesc, etc! asa ca bafta si ai mai multa grija de ea, sa nu-ti plece iar

| MarTZius a răspuns:

M-as bucura foarte mult ca iubirea mea sa revina din nou la mine dupa ce am avut o relatie de 2 ani si acum suntem despartiti de 1 luna si ceva.si ea e foarte orgolioasa si eu sper dar sunt aproape sigur ca nu va veni inapoi la mine.mult noroc voua caci mie nu cred ca se va mai intampla ceva...

| oAnonim explică (pentru MarTZius):

Asa ziceam si eu, ca nu se va mai intampla ca nu va reveni la mine ca este foarte orgolioasa, dar si-a dat seama ca am iubit-o si cand ma asteptam mai putin s-a intors la mine

| MarTZius a răspuns (pentru oAnonim):

Frumos si ma bucur pentru tine.eu ce pot sa fac e sa sper ca va reveni pentru ca e totul pentru mine si o iubesc enorm de mult dar vom vedea cu timpul ce va fi.happy

| oAnonim explică (pentru MarTZius):

La mine a fost influentata si de parintii ei, si de fratele ei, care i-au deschis ochii si i-au demonstrat si i-au spus ca eu chiar o iubesc pe ea, mama ei era foarte trista ca ne despartisem, fratele ei nu stia ce sa mai faca, si chiar ma bucur ca ea a lasat orgoliul si a deschis ochii si si-a dat seama ca suntem facuti unul pentru celalalt, eu am 17 ani si ea 16

| Silvya18 a răspuns:

As vrea asa si la mine sa fie, dar cred ca nu se va mai intoarce la mine, nu are nevoie de dragostea mea :'(

| Pyskiss a răspuns:

Mda s ieu am patit...dar au trecut 2 saptamani si nu s-a intors inca, ba ma ignora...si totusi relatia nu va mai fii la fel,se comporta foarte rece cu mine etc, e cum zice DNSK ori gasesc pe altul, ori se plictiseste de tinewinkingVb. noastra, nu o sa intelegem niciodata feteletalk to the hand

| dydda a răspuns:

Si pe mine m-a lasat iubitu acum 2 si... ani pentru alta care numa i-a frant sufletul. Oricand a avut nevoie d un sprijin i-am fost aproape si pna la urma si-a dat seama ca aceea nu tinea deloc la el si pentru ea era doar o joaca si s-a intors la mine:X suntem imp de 1 an si 8 luni:X Bafta tuturor ce trec prin asta!

| Necunoscut123456789 a răspuns:

Asa as vrea si eu sa se intoarca de mine pentru ca si eu tin foarte mult la ea..si a trecut o perioada de 2 saptamani de cand ne-am despartit.dar o sa astept..pt ca stiu ca se va intoarce big grin

| catalinfrancezu a răspuns:

Da dar ea se vedea cu cineva in timpul in care ati fost despartiti?