| MMORPG a întrebat:

happy
Sunt baiat si am o problema. Fosta mea iubita(suntem despartiti de o luna) este acum intr-o relatie de aproape 3 saptamani cu varul meu... si pur si simplu nu suport sa vad cum el isi bate joc de ea ( 1- sta la baza cu ea iar 2- mai sta cu inca 4 fete ) si nu stiu thinking eu inca mai am sentimente pentru ea si ma doare mult cand i vad ca se saruta langa mine chiar, se tin in brate etc. p.s: eu numai vorbesc cu fosta prietena deloc nici macar un banal "buna" dar as vrea sa ne impacam dar deh... orgoliul asta. Ce mi-ati recomanda sa fac? Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Poate vrea sa te faca gelos. iar varu tau, de ce sta cu ea daca stie ca a fost iubita ta? spune-i fostei ce fel de baiat e varul tau si ca isi bate joc de ea, iar tu inca mai tii la ea si o vrei inapoi happy

| Kristinikaaa a răspuns:

Poate ca vrea sa te faca gelos. Eu cred ca ar trebui sa stai de vorba cu varul tau, sa ii explici ce a insemnat fata asta pentru tine si sa ii explici ca inca mai tii la ea. Nu e normal ca el sa isi bata joc de amandoi (de ea fiindca o inseala si de tine fiindca te vede suferind). Convoaca-i pe amandoi la cate o discutie serioasa, separat. Lui explica-i situatia, ei spune-i ca inca mai ai sentimente. Nu ai nimic de pierdut. Succes!

| RAY a răspuns:

Da mult te iubeste de te-a lasat laso nu te milogi de ea, daca te iubea nu ea cu altu, faci cum vrei tu

| neutrino a răspuns:

Nu este treaba ta cu cine are ea sau el relatii. Voi ati fost prieteni, nu ati fost capabili sa si continuati; tu poti linistit sa te zgarii pe ochi, viata merge mai departe.

| Maxim96 a răspuns:

Eu cred ca ea te incerca, sa te faca gelos

| Pufoseniiee a răspuns:

Spune-i. arata-i dovezi. fotografiaza-l pe varul tau cand e cu mai multe fete! Poate dupa vei reusii sa fii iar impreuna cu ea! Funda?

| JosePpPp a răspuns:

1. Ce gigolo e var`tu asta.
2. Suna la 112
3. Imi place inghetata de vanilie

| pvg a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate e mai credula si nu vede sau poate e mao desteapta si vrea sa te faca gelos
daca e mai credula zi printr'un mesaj ceva pe fb pe mess pe telefon... dar daca nu laso si no baga in seama aproape in situatia ta m-am aflat si eu
o zi/dimineata/seara/noapte BUNAhappy

| AllyutSsa a răspuns:

Buna! happy
...si bine zis...orgoliul asta straight face
Eu te-as sfatui sa ii dai de gandit, adica spune-i de varul tau si de celelalte combinatii ale lui laughing dar nimic mai mult, incearca sa ii dai raspunsuri seci, arata-i ca nu iti pasa, las'o nedumerita si iti spun eu ca se va gandi mult la acel lucru chiar daca nu iti va da impresia.
Desi va spune ca esti gelos, las-o sa creada ce vrea.
Si de aici poti continua tu jocul.
Eu iti urez bafta happy

| ColourfulLife a răspuns:

Te lasa pe tine si fuge la vara-tu. Vrea sa te faca gelos sa vada cum reactionezi, eu cred ca inca te iubeste dar vrea sa ii arati ca si tu o iubesti, spune-i cat mai repede sentimentele tale happy. Bafta!

| Mïcheline_Mia_1994 a răspuns:

Demonstreaza-i ca tu esti cel mai bun pentru ea,fi matur si discuta cu ea! spune-i serios si nu "intafastacit" daca mai simte ceva pentru tine ~! si lasa orgoliul, nu te va ajuta niciodata!
DEmonstreaza=i ca varul tau nu e serios si vrea doar sa isi bata joc de ea, nu stiu, daca ii vei spune direct poate ii va spune lui si se va supara pe tine, tu cunosti mai bine situatia