| Aniitaaa a întrebat:

Va IMPLOOR sa cititi tot si as vrea si niste raspunsuriii, daca se poate big grin cryingcryingmultumesc anticipat pentru atentie/raspunsuri

am si eu o problema...sunt cu un baiat de 2 luni, find in aceeasi clasa, nu am vrut ca ai nostri colegi sa afle pentru ca dupa aceea[chiar daca ne despartim], ies tot felul de barfe/batjocora, etc.
una din prietenele mele cele mai bune si-a facut un alt id, a pus poze la avatar cu o fata sexy, genul de tarfa blonda care iti ia mintile cand o vezi imbracata in fustita mini si decolteul ei o. O
si pe id`ul ala vorbea cu el[iubitul meu], ii trimitea poze. si ii zicea : "ingeras" sau "iubire" sau chestii de genu`. a vorbit o zii intreaga si el ii zicea ca o iubeste si tot asa[desi o "iubea" pentru ca ea ii zicea ca ar intretine relatii sexuale cu el, chestie pe care am refuzat`o…pentru ca nu sunt pregatita psihic, inca]
apoi, a doua zi, am fost la ea ca sa`mi arate o bluza
ajunsa acolo, ea deschide calculatorul si imi arata conversatia cu el, mandra de ea…ca isi bate joc de el, era genul de farsa la telefon, apoi a intrat pe id`ul ala [eu intre timp eram : o___O, in timp ce citeam conversatia]si a inceput sa vorbeasca cu el, si ea, ca sa nu se intalneasca cu el i`a zis ca pleaca la mare duminica si ca vine joi[pe 29 iulie], timp in care eu eram plecata si el a zis : aia e plecata atunci deci poate ne intalnim >:)m`am simtit super-prost cand am plecat de la prietena mea
ce sa fac: vorbesc cu el despre asta [prietena mea a spus ca o sa vorbeasca ea cu el si o sa se "desparta" ca sa zic asa] dar pur si simplu ideea ca m`ar insela cu orice fata care vine la el si ii spune ca il iubeste si ca ar face orice pentru el si de atunci[au trecut 2 zile de atunci] s`a departat de mine, sau cel putin asa simt eu pentru ca il intreb ceva, nu raspunde, vorbeste parca in sila cu mine, gaseste scuze gen : ma uit la un film sau e mama la comp.pe scurt, multe minciuni
nici nu m`as despartii de el pentru ca eu chiar il iubesc i mai mult ca sigur as suferii.
in seara asta nu am putut dormi si am stat si am plans si m`am gandit la ce ar trebui sa fac :-s AJUTOOORR!cryingcryingstraight facestraight face

Răspuns Câştigător
| anduta160 a răspuns:

Clar desparta`te de el. daca el vede una cu decolteu si fusta mini te lasa pe tine pentru aia chiar daca acum a fost doar o farsa gandeste`te ca se poate intampla si in realitate sincer nu te merita.:*

29 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, desi fata aia o facut rau, tie ti-o facut bine. Normal nu as fi de acord cu treburi de genul celor facute de ea, dar prin asta tu ai descoperit mai multe despre caracterul aluia decat daca ar fi fost sa stai un an cu el impreuna. Nu prea ai ce face, decat sa pui cruce si sa mergi mai departe. straight face
Domnul sa fie cu tine!

| TąNyą a răspuns:

El nu te iubeşte şi chiar dacă suferi că te desparţi de el o să treacă, dar numai bine te desparţi de el decât să-l „vezi" înşelându-te? şi suferind mai mult?

Eu spun să-i zici pa, nu merită.

FantaSZy.

| Marynna a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te desparti de el... e clar ca te poate insela cu prima fata care ii iese in fata.crede-ma,vei suferi mai mult daca ramai cu el decat daca te desparti de el

| Hombre a răspuns:

Dai papucii ca alfel o sa suferi si mai mult, deja tea uitat la prima virtuala dar la ceva adevarat.Si nu mai suferi ca este la fel de virtual (este altfel decat l-ai cunoscut tu) ca si tipa cu care planuie intalnirea...pentru ca "aia" este plecata.

| Dan a răspuns:

Stai calm ca nu a venit sfarsitul, vezi daca poti sa ei leg cu el prin telefon sau mess.Succes si fi mai calma!

| BruneTTe a răspuns:

Da, foarte aiurea. Dar asta e. Macar ai vazut ce cauta el.
Ce tu nu i-ai oferit oricum va cauta la alta, mai devreme sau mai tarziu.

Lasa-l sa-si traiasca viata asa cum doreste. E clar ca nu va potriviti.

Normal ca nu vrei sa il parasesti din moment ce il iubesti dar crede-ma ca e muult mai bine asa. Asa macar nu ii vei da satisfactia sa te insele si sa pari tu o naiva si o fraiera. Desparte-te de el si vei iesi din relatia asta cu capul sus. Trista, dar cu capul sus.

Succeshee hee

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Ar tebui sa te desparti de el, oricat de dureros ar fi, gandeste-te, de data asta a fost o "falsa" facuta de prietena ta, dar candva nu va mai fi o falsa si atuci o sa te lase cat ai zice peste.
mai bine suferi acum, dar cel putin stii ca nu te merita.

| alleecsandra a răspuns:

Buna!
nu vreau sa te simti naspa dar acel baiat e fustangiu
trebuie sa l uiti! mai ales pentru felul in care te a jignit:"aia e plecata atunci deci poate ne intalnim":-o ti a sp in fata ca te foloseste!

| Tufuu24 a răspuns:

Doamne copil. Uite si tu pe cine ti-ai ales. Inca il mai iubesti dupa asta? Stiu e greu dar fa tot posibilul sa-l uiti, fa ca toate lucrurile care iti amintesc de el sa dispara, crede-ma ca tipa aia nu e prietena ta, cum a putut sa faca una ca asta, iar tu de ce nu l-ai intrebat daca ai vazut conversatia. Se vede ca el nu e de tine si se vede ca el vrea doar sex si nu o relatie stabila. Daca te respecti scapa de el, treci la altul care stie sa te iubeasca, nu te mai gandi ca el e singurul pentru ca gresesti, aici tu trebuie sa pui piciorul in prag si sa treci peste, nu sta sa te calce el in picioae si sa te foloseasca cum vrea pentru ca apoi e prea tarziu. Ai grija de tine. Sper ca te-am ajutat. XOXO.

Tuff.

| aangelia a răspuns:

Da-l naibii! nu au murit baietiiwinking

| lilstar a răspuns:

Da` vorbeste cu el despre asta nu lasa asa totul sa treaca ca pe urma se obisnuieste asa ca face ce vrea si tu? suferi degeaba si nu ii pasa

| corina8508 a răspuns:

E clar ca tipul de care vorbesti nu tine atat de mult la tine, precum tii tu la el. te sfatuiesc sa te desparti de el cat mai ai putina demnitate si sa-i spui cum ti-ai dat seama ca nu te iubeste asa mult.nu are rost sa te consumi pentru toti prostii. stiu ca poate o sa ma injuri, dar chiar e prost daca te face sa suferi in halul asta. deci sfatul meu e sa il parasesti cat mai repede posibil.Bafta!

| anananana a răspuns:

Mai mult suferi daca te inseala. da. i papucii el vrea doar sexwinking pwpici!

| Gipsy a răspuns:

Nasol. E de inteles ca tu il iubesti mult dar nu cred ca el te iubeste la fel...
Parerea mea ar fi sa te duci cu prietena ta la el si ea sa ii spuna tot si tu sa fii de fata...Sunt sigura ca el se va supara pentru ca si-a batut aia joc de el dar asta e.Si in plus aia daca era "prietena" ta de ce s`a dat la el, nu conteaza ca pe alt id?

| RossSaid a răspuns:

Desparte-te de el... o sa suferi mai mult daca continui sa fii cu el.
Ptr ca el nici macar nu tine la u si vb super urat despre tine happy

| yunnyaaa a răspuns:

Cum naiba sa plangi pentru un prost?

NU TE MERITA!

Dai papuci si gata, e greu stiu, dar nu ai omorat pe nimeni sa stai sa ajungi bataia lui de joc!

Si in plus baieti mai sunt, si foarte multi, si iti vei gasi pe unul care sa te merite cu adevarat!

Hai capul sus si mergi inainte! kiss
Daca te mai pot ajuta cu ceva, spune`mi si iti trimit idul, si mai vorbim>big grin

| Robert_3357 a răspuns:

Asa patesti daca te combini cu toate ratele laughing

| gaby_4040 a răspuns:

Sa sti ca nu numai baietii sunt asa happy.Mai exista si cateva fete din acest fel.Eu nu vreau sa tin cu porcu ala dar si mie mi-a facut la fel o fata cu cel mai bun prieten de-al meu si nu vreau sa ma despart de ea pentru ca o iubesc mult si cred ca o sa sufar mult s-a departat de mine foarte mult de ceva timp si nu stiu ce sa fac. u ce ai facut?

| liaa a răspuns:

Intradevar inseamna ca acest baiat nu te merita el probabil sta cu tine in ideea ca te convinge sa fk sex de cateva dupa care la prima ocazie in care apare una care arata mai bine ca tine te va lasa balta.Mai bine fa tu primul pas spunandu-i ca iti doresti ceva mai bun decat iti ofera el in relatia asta

| lovestory a răspuns:

Las-o balta.nu e de tine, o sa gasesti un baiat care sa te respecte si sa iti descopere adevarata valoare

| Aniitaaa explică:

Va multumesscc...love struck
azi m`am despartit de el...
si el mi-a zis senis: bineee...nici nu stiti cum m`am simtit... jumatate din mine plangea, jumate radea laughingcrying

| Aniitaaa explică:

\:d/
m`am despartit azi de el
mi-am dat seama ca nu meritaaaoh go on
la inceput eram suparata poate
dar acum ma simt mult mai bine

| Aniitaaa explică:

Ce tot zic acolo...la inceput vorbeau prietenele cu mine
dar acum stau singura si plang straight facestraight face

| cristiana_4483 a răspuns:

Mey chiar daca ti-e greu uita-l. Cel mai bine spune-i tot incidentul cu prietena ta, cum te-a chemat la ea. tot ce s-a intamplat si intreaba-l daca asta e cauza care a racit relatia voastra. daca acum refuza sa comunice si neaga toata intamplarea uita-l.NU MERITA DRAGOSTEA TA plus ca baieti gasesti pe toate strazile

| 2l3xandra a răspuns:

Pai ar trebui sa il lasi s se linisteasca si tot el te va cauta...intra pe mess p inv 2-3 zile si tine si tel pe silentios si te va cauta(tu sa nu-l cauti)si va dispra...isi va da seama ce a pierdutwinkingsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu el la telefonsmug si sa ii spui ca ai descoperit ce s-a intamplat si sa te despartii de el chiar daca doare... Si mie mi s-a intamplat ceva de genul!crying

| Alex_9906 a răspuns:

Nu stiu dc plangi tu pentru el rasplatestel cu aceeasi moneda

| biutzycu12 a răspuns:

Clar, el nu tine la tine asa ca desparte-te de el!

| Andra_9851 a răspuns:

Pot sa iti dau un sfat? NU merita sa ai relatii serioase pana dupa 20 ani si cu atat mai mult nu se merita sa iubesti pana atunci. distreaza-te cat poti si pe urma o sa-mi multumesti